Staubli-Łódź Sp. z o.o.
Grupa Azoty S.A.

Artykuły - Wiadomości


 
WEBINARIUM Gospodarka odpadami w czasie epidemii 08.04.2020 - zdjęcie

WEBINARIUM Gospodarka odpadami w czasie epidemii 08.04.2020

02-04-2020

Problem epidemii spadł na całą gospodarkę, również na branżę gospodarki odpadami. Nagle pojawiły się zupełnie nowe problemy związane ze zmianą strumienia odpadów, brakami kadrowymi związanymi z chorobą, pojawieniem się w odpadach komunalnych odpadów z kwarantanny czy utrudnieniami w realizacji selektywnej zbiórki odpadów. W tle mamy wdrażanie BDO i reorganizację systemu gospodarki odpadami.

Czytaj więcej

 
Zmiana terminu PCI Days 2020: targi odbędą się 9 – 10 września - zdjęcie

Zmiana terminu PCI Days 2020: targi odbędą się 9 – 10 września

01-04-2020

Oficjalnie informujemy, że Targi dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2020 zostały przeniesione i odbędą się jesienią, a dokładnie 9 i 10 września.

Czytaj więcej

 
GN 962 – dociskacze do ciężkich zastosowań, zasilane pneumatycznie - zdjęcie

GN 962 – dociskacze do ciężkich zastosowań, zasilane pneumatycznie

31-03-2020

Elesa + Ganter wprowadziła do oferty nowy dociskacz GN 962 zasilany pneumatycznie, typu „longlife”. Korpus został wykonany z fosforanowanej stali, która znajduje zastosowanie w wysokich temperaturach i środowiskach o podwyższonym zagrożeniu korozją. Dodatkowo nowe dociskacze zostały wyposażone w hartowane i szlifowane sworznie i tuleje, które poprawiają wydajność przy powtarzalnej pracy w tego typu warunkach.

Czytaj więcej

 
IX Forum Spalania Biomasy i Odpadów - relacja - zdjęcie

IX Forum Spalania Biomasy i Odpadów - relacja

31-03-2020

W dniu 5 marca 2020 roku w Katowicach odbyło się IX Forum Spalania Biomasy i Odpadów, które poświęcone było kwestiom inwestycyjno-technologicznym. Wydarzenie zgromadziło blisko 100 osób. Byli to przedstawiciele wytwórców ciepła i energii elektrycznej (zarówno mali, średni jak i ci najwięksi), którzy inwestują w budowę i modernizacje źródeł wytwórczych, a także dostawcy technologii i rozwiązań, projektanci i wykonawcy inwestycji, dostawcy paliw, podmioty pozyskujące fundusze, spółki komunalne, przemysłowi odbiorcy energii oraz wiele innych.

Czytaj więcej

 

Apel Rady Przedsiębiorczości do Marszałka Sejmu RP, Pani Elżbiety Witek Marszałka Senatu RP, Pana Tomasza Grodzkiego Premiera RP, Pana Mateusza Morawieckiego

31-03-2020

W uchwalonej w sobotę rano przez Sejm RP tzw. Tarczy Antykryzysowej nie uwzględniono zasadniczych postulatów polskich przedsiębiorców, reprezentowanych w Radzie Przedsiębiorczości.

Czytaj więcej

 
#RATUJBIZNES – Startuje Akcja Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców na rzecz Wsparcia Przedsiębiorców w Czasach Epidemii - zdjęcie

#RATUJBIZNES – Startuje Akcja Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców na rzecz Wsparcia Przedsiębiorców w Czasach Epidemii

30-03-2020

Aby pomóc przedsiębiorcom w tym ciężkim okresie potrzebne są szybkie i realne działania. Z tego względu Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców rozpoczyna akcję #RatujBiznes.

Czytaj więcej

 
Formowanie wtryskowe – najczęstsza technologia produkcji komponentów z tworzyw w branży automotive - zdjęcie

Formowanie wtryskowe – najczęstsza technologia produkcji komponentów z tworzyw w branży automotive

30-03-2020

Do głównych zalet technologii formowania wtryskowego należy jej wysoka precyzja i optymalizacja kosztów przy wielkoseryjnych produkcjach.

Czytaj więcej

 
10. Konferencja Paliwa z odpadów - zdjęcie

10. Konferencja Paliwa z odpadów

27-03-2020

W związku z panującą sytuacją dotyczącą pandemii koronawirusa 10 edycja Konferencji Paliwa z odpadów odbędzie się w nowym terminie, tj. 23-25 czerwca br. w Hotelu Novotel Katowice Centrum.

Czytaj więcej

 
Coboty - kolejna rewolucja w przemyśle - zdjęcie

Coboty - kolejna rewolucja w przemyśle

24-03-2020

Automatyzacja procesów produkcyjnych jest zjawiskiem, które dynamicznie rozwija się od wielu lat. Wprowadzanie do użytku maszyn, które samodzielnie wykonują różne czynności, obejmuje wiele dziedzin nie tylko produkcji, ale również codziennego życia. Przykładem są chociażby automaty sprzedające kawę, które dozują napój, cukier, mleczko i przyjmują opłatę. W zakładach przemysłowych i magazynach krokiem w przyszłość są coboty. Czym są i jakie niosą korzyści?

Czytaj więcej

 
Podsumowanie 4. Targów INNOFORM® - zdjęcie

Podsumowanie 4. Targów INNOFORM®

24-03-2020

W dniach 3-5 marca w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym już po raz czwarty odbyły się Targi INNOFORM® - jedyne wydarzenie w kraju, tworzone dla przedstawicieli branży narzędziowo-przetwórczej. Tegoroczna edycja z pewnością przejdzie do historii, bowiem były to pierwsze i ostatnie targi przemysłowe, które odbyły się w Polsce przed ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 3335

Najpopularniejsze tagi