Staubli-Łódź Sp. z o.o.
Grupa Azoty S.A.

Artykuł Dodaj artykuł

Azoty Tarnów – ponownie z Medalem Europejskim!

W Salach Redutowych Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie odbył się uroczysty finał XXI edycji Medalu Europejskiego dla Wyrobów i Usług. Zgodnie z ideą przedsięwzięcia – organizowanego przez Business Centre Club przy wsparciu Ministerstwa Spr

W Salach Redutowych Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie odbył się uroczysty finał XXI edycji Medalu Europejskiego dla Wyrobów i Usług. Zgodnie z ideą przedsięwzięcia – organizowanego przez Business Centre Club przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych i pod honorowym patronatem Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego – wyróżnione zostały produkty, których jakość odpowiada standardom europejskim. Wśród nich – Saletrosan 26 makro, nawóz produkowany w Azotach Tarnów.

medal.europejski.3693.261110.jpg
Medal Europejski

Saletrosan 26 makro to uniwersalny nawóz azotowy z dużą zawartością siarki i azotu, produkowany na bazie azotanu amonu. Wzbogaca on dodatkowo glebę w siarkę, poprawiając tym samym jakość plonu i dając możliwość systematycznego uzupełniania niedoboru tego pierwiastka w glebie. Medal Europejski to kolejne już – po Złotym Medalu kieleckich targów „Agrotech” oraz nagrodzie specjalnej na targach w Minikowie – wyróżnienie dla tego szybko zdobywającego rynki nawozu.

Dodajmy, że instalacja granulacji mechanicznej o zdolności produkcyjnej 1200 t/d oddana została w naszej firmie do użytku w 2009 r. Był to pierwszy zrealizowany w całości cel inwestycyjny z kilku zdefiniowanych w prospekcie emisyjnym z 2008 r. Realizacja projektu umożliwiła uruchomienie produkcji nie tylko Saletrosanu 26 makro, ale także wprowadzenie ulepszonych gatunków saletry amonowej makro i saletrzaku makro. Projekt pozwolił na wzmocnienie pozycji konkurencyjnej firmy w sektorze nawozów w wyniku rozszerzenia asortymentu i poprawy jakości produktów.

Przypomnijmy też, iż w ubiegłym roku Medalem Europejskim został nagrodzony produkowany przez naszą firmę Tarnamid T-30 MHLS – z szerokiej gamy tworzyw konstrukcyjnych produkowanych w Azotach Tarnów – przeznaczony do produkcji nowoczesnych krzeseł stadionowych.

Artykuł został dodany przez firmę

Grupa Azoty S.A.

Jesteśmy jedną z największych polskich firm chemicznych, przedsiębiorstwem sektora Wielkiej Syntezy Chemicznej. Łączymy ponad 80-letnią tradycję z nowoczesnością. Jesteśmy producentem poszukiwanych na rynku tworzyw konstrukcyjnych

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły