Staubli-Łódź Sp. z o.o.
Grupa Azoty S.A.

Artykuł Dodaj artykuł

Zysk na akcję DuPont za rok 2010 wzrósł o więcej niż 60% przy 21% wzroście sprzedaży

02-02-2011, 00:00

Zysk na akcję DuPont w czwartym kwartale 2010 wyniósł 40 centów w porównaniu z 48 centami za IV kwartał ubiegłego roku (pomimo spadku o 14 centów z powodu wygaśnięcia patentów farmaceutycznych), a po wyłączeniu zdarzeń nadzwyczajnych -  50 centów w porównaniu z 44 centami w ubiegłym roku. Sprzedaż wzrosła o 15% do poziomu 7, 4 miliarda dolarów w związku z 12% wzrostem wolumenu sprzedaży, częściowo skompensowanym dwuprocentowym wpływem różnic kursowych i jednoprocentowym zmniejszeniem wynikającym ze zmian w portfolio sprzedaży. Sprzedaż na rynkach rozwijających się wzrosła o 24 procent. Wrost sprzedaży osiągnięto we wszystkich regionach i segmentach działania ze szczególnie wysokim wynikiem w segmencie elektronika i komunikacja oraz chemia przemysłowa.

Zysk na akcję za cały rok 2010 wyniósł 3,28 dolara w porównaniu do 1,92 dolara za rok 2009, a  po wyłączeniu zdarzeń nadzwyczajnych -  3,28 dolara wobec 2,03 dolara w 2009 roku – rosnąc o 62%. Sprzedaż wzrosła o 21 % do 31,5 milarda dolarów osiągając poziom sprzed recesji. Na wzrost sprzedaży wpłynęły: znaczący wzrost na rynkach rozwiniętych, zwiększenie udziałów w rynku oraz rosnąca penetracja rynków rozwijających się. Wielkość wolnych środków pieniężnych wyniosła 3,1 miliarda dolarów, wobec planu 1,7 miliarda i była spowodowana wyższym zyskiem oraz wzrostem kapitału obrotowego. DuPont przekroczył planowane cele,  zmniejszając koszty stałe o 400 millionów dolarów oraz zwiększając kapitał obrotowy również o 400 millionów dolarów.

DuPont podwyższył swoją prognozę zysku na rok 2011 do przedziału 3,45 – 3,75 dolara na akcję (przy poprzedniej prognozie w przedziale 3,30-3,60 dolara na akcje). Wpływ planowanej akwizycji Danisco może dodatkowo zredukować zyski na akcję za rok 2011 o 30 – 45 centów.

"Czwarty kwartał był mocnym zakończeniem znakomitego roku. Zbudowaliśmy podwaliny do wzrostu w 2009 roku i wykorzystaliśmy je precyzyjnie i efektywnie w 2010 roku, realizując i wielokrotnie przekraczając nasze cele biznesowe i plany finansowe, niektóre nawet rok wcześniej niż planowaliśmy” – powiedziała Ellen Kullman, CEO firmy DuPont. „Kontynuujemy strategię rozwoju DuPont poprzez zrównoważony wzrost, dyscyplinę w egzekwowaniu celów i efektywności połączonych z innowacjami naukowymi odpowiadającymi na potrzeby światowej populacji w segmentach żywności i żywienia, energii i bezpieczeństwa.

DuPont to firma oferująca produkty i usługi oparte na rozwiązaniach naukowych. Założony w 1802 roku, DuPont tworzy trwałe rozwiązania niezbędne dla lepszego, bezpieczniejszego i zdrowszego życia. Działając w ponad 90-ciu krajach, DuPont oferuje szeroki wachlarz innowacyjnych produktów i usług dla różnych branż, wśród których są rolnictwo i przemysł spożywczy, branża budowlana, komunikacja i transport.

Aby uzyskać więcej informacji zapraszamy na: http://emea.news.dupont.com, gdzie znajdą Państwo również informacje dedykowane DuPont Poland oraz tłumaczenia komunikatów prasowych o światowym zasięgu.

Źródło: DuPont Poland Sp z o.o.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły