Staubli-Łódź Sp. z o.o.
Grupa Azoty S.A.

Artykuł Dodaj artykuł

Lider branży prototypowania na Targach WIRTOTECHNOLOGIA 2011

Firma Autodesk, lider branży prototypowania zaprezentuje się podczas 4. Targów Wirtualnych Technologii dla przemysłu WIRTOTECHNOLOGIA 2011, które od 5 do 7 października 2011 roku odbędą się w Expo Silesia w Sosnowcu.

Firma Autodesk, lider branży prototypowania zaprezentuje się podczas 4. Targów Wirtualnych Technologii dla przemysłu WIRTOTECHNOLOGIA 2011, które od 5 do 7 października 2011 roku odbędą się w Expo Silesia w Sosnowcu.

Autodesk, Inc. jest światowym liderem w dziedzinie oprogramowania do projektowania dwu- i trójwymiarowego przeznaczonego dla sektorów przemysłu, architektury i budownictwa, inżynierii lądowej oraz mediów i rozrywki.

Targi WIRTOTECHNOLOGIA, które po raz pierwszy odbędą się wspólnie z Międzynarodowymi Targami Obrabiarek, Narzędzi Technologii Obróbki TOOLEX 2011 to jedyna w Polsce impreza wystawiennicza poświęcona wykorzystaniu technologii Rapid Prototyping, profesjonalnym systemom inżynierskim CAD/CAM/CAE, metrologii przemysłowej, skanerom laserowym, inżynierii odwrotnej, wirtualnej rzeczywistości oraz wzornictwu przemysłowemu.

Ubiegłoroczna ekspozycja, połączona z targami tworzyw sztucznych RubPlast EXPO oraz targami automatyki i robotyki HAPexpo, zgromadziła w Expo Silesia ponad 230 firm i blisko cztery tysiące zwiedzających. Hitem wystawy okazała się być piłka wzorowana na kostce Rubika, zaprojektowana przez polskich inżynierów jako gadżet, z myślą o Euro 2012. 

Wzorem poprzedniej edycji tegorocznym targom towarzyszyć będzie Forum Inżynierskie ProCax. W ubiegłorocznym wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele: Politechniki Śląskiej, Rzeszowskiej, Krakowskiej i Warszawskiej, a także Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, a odbiorcami były firmy wykorzystujące metody i narzędzia do wirtualizacji procesów. Honorowy patronat nad forum sprawował Marszałek Województwa Śląskiego.

Tematem przewodnim były komputerowe systemy inżynierskie – rozwój, dostosowanie i wdrażanie. Liczne referaty dotyczyły m. in.: wirtualnego materiału polikrystalicznego, efektów stosowania różnych metod modelowania wirtualnego, wykorzystania systemów CAD/CAM w światowym przemyśle lotniczym, metod wytwarzania mikroelementów, czy charakterystyki elementów wykonanych metodą bezpośredniego spiekania laserowego.

Podobne artykuły