Staubli-Łódź Sp. z o.o.
Grupa Azoty S.A.

Artykuł Dodaj artykuł

ERG SA: Dobry początek roku

W styczniu i lutym spółka odnotowała wzrost sprzedaży we wszystkich grupach asortymentowych. To dobra zapowiedź wyników pierwszego kwartału. Spółka systematycznie wprowadza do oferty nowe produkty i zwiększa zdolności produkcyjne.

W styczniu i lutym spółka odnotowała wzrost sprzedaży we wszystkich grupach asortymentowych. To dobra zapowiedź wyników pierwszego kwartału. Spółka systematycznie wprowadza do oferty nowe produkty i zwiększa zdolności produkcyjne. Widać też pierwsze efekty warunkowej umowy kupna akcji spółki Fol-Plast.

- Oczywiście, nie w przeciągu kilku miesięcy, ale docelowo dzięki tej współpracy spodziewamy się wzrostu przychodów o około 20 - 25 milionów złotych, przy jednoczesnym wzrośnie mocy produkcyjnych o 50-60% - podkreśla Dariusz Purgał, oddelegowany przez Radę Nadzorcza do kierowania spółką. – Już dziś wykorzystujemy maksymalnie nasze zdolności produkcyjne, tymczasem wobec rosnącej liczby zamówień podjęliśmy decyzję o inwestycji w zwiększenie mocy produkcyjnych. Przy jednoczesnym rozszerzeniu asortymentu – dodaje Purgał.

Czas na nowe produkty

Zmienia się rynek i wraz z nim oczekiwania odbiorców. Nowe produkty wymagają nowych opakowań, a te z kolei nowych technologii. – Już wchodzimy na rynek z nowoczesnymi produktami do specjalistycznych zastosowań w budownictwie. To olbrzymi, rozwijający się rynek, praktycznie bez poważnej konkurencji, kolejne produkty też już czekają na swoje rynkowe premiery. Ich pojawienie związane jest z sezonowością w pewnych obszarach produktowych – wyjaśnia Purgał. – Zauważamy jeszcze jedno bardzo interesujące, biznesowo zjawisko. Wielu naszych Klientów jest zainteresowanych foliami biokompostowalnymi i biodegradowalnymi, czyli produktami z oferty naszej spółki zależnej Bioerg – kończy prezes.

Udany debiut spółki zależnej

We wtorek 22 marca na rynku Newconnect zadebiutowała spółka Bioerg. Obroty przekroczyły 700 tysięcy złotych, a właścicieli zmieniło 1.1 mln akcji spółki. Do ERG SA należy 58,82% wszystkich akcji. Ich wartość nominalna wynosi 500 tysięcy złotych. W dniu debiutu wycenione zostały na 3,5mln złotych.

- Jako największy akcjonariusz nie będziemy ukrywać naszego zadowolenia. Będziemy inwestować w rozwój spółki – zdecydowanie podkreśla Dariusz Purgał.

Spółka jest prekursorem produkcji opakowań z tworzyw biodegradowalnych w Polsce i pierwszą polską firmą, która otrzymała prestiżowy certyfikat spełniania europejskiej normy DIN EN 13432: 2000, potwierdzającej pełną biodegradowalność i kompostowalność oferowanych produktów.

Podobne artykuły