Staubli-Łódź Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

NOWA APLIKACJA TEAMCENTER MOBILITY UMOŻLIWIA MOBILNYM PRACOWNIKOM PODEJMOWANIE SZYBKICH DECYZJI CO PRZYCZYNIA SIĘ DO KREOWANIA LEPSZYCH PRODUKTÓW

Nowa aplikacja firmy Siemens PLM Software pozwala uzyskać błyskawiczny dostęp do wiedzy o produkcie we właściwym czasie, miejscu i kontekście, aby zwiększyć szybkość i precyzję decyzji dotyczących cyklu życia produktu.

Nowa aplikacja firmy Siemens PLM Software pozwala uzyskać błyskawiczny dostęp do wiedzy o produkcie we właściwym czasie, miejscu i kontekście, aby zwiększyć szybkość i precyzję decyzji dotyczących cyklu życia produktu.

Aplikację Teamcenter Mobility można już teraz wykorzystywać za pomocą urządzenia iPad

Siemens PLM Software, jednostka organizacyjna koncernu Siemens Industry Automation Division i wiodący na świecie dostawca oprogramowania i usług do zarządzania cyklem życia produktu (PLM), zaprezentował dziś swoją nową aplikację dla urządzeń mobilnych Teamcenter Mobility™, która wykorzystując sieci bezprzewodowe WiFi lub sieci szerokopasmowe, umożliwia natychmiastowy dostęp do obszernej wiedzy o produkcie zarządzanej za pomocą systemu Teamcenter® - najpowszechniej stosowanego rozwiązania do cyfrowego zarządzania cyklem życia produktu. Aplikacja ta pierwotnie zainstalowana na przenośnym urządzeniu iPad® produkcji Apple Inc., rozszerza zakres interakcji z danymi produktowymi oraz procesami workflow zapewniając dostęp do tych informacji we właściwym czasie, miejscu i kontekście. Chodzi o to, aby nieustannie zwiększać szybkość i precyzję decyzji, które są podejmowane w trakcie cyklu życia produktu.

„Ze względu na ich ciągle rosnącą popularność i wiodącą rolę pojedynczego źródła wiedzy o wszystkich produktach i procesach, systemy klasy PLM stały się niezbędne dla globalnej społeczności producentów”, powiedział Joe Barkai, Practice Director ds. strategii cyklu życia produktu w firmie IDC Manufacturing Insights. „Jednakże, aby efektywnie wykorzystać ten ogromny zasób informacji do szybkiego podejmowania mądrych decyzji, musi być on natychmiast dostępny dla wszystkich uczestników cyklu życia produktu w miejscu, w którym podejmują decyzje. Teamcenter Mobility pomaga udostępniać wiedzę o produkcie szerszemu gronu użytkowników funkcjonujących w ramach rozszerzonej korporacji (extended enterprise)”.

Precyzyjne dane dostępne w dowolnym miejscu i czasie przyspieszają proces podejmowania decyzji, co prowadzi do powstania lepszych produktów

Jeśli firmy na całym świecie coraz bardziej polegają na Teamcenter jako na cyfrowym fundamencie ich procesu cyklu życia produktu, potrzeba ciągłej i bezpiecznej dystrybucji danych zarządzanych za pomocą rozwiązania Teamcenter do coraz większej liczby często niekonwencjonalnych lokalizacji jest również coraz silniejsza. Teamcenter jest najpowszechniej używanym systemem klasy PLM w branży samochodowej i lotniczej, a także szeroko stosowanym rozwiązaniem w innych branżach takich jak: produkty konsumpcyjne, przemysł stoczniowy czy nowoczesne technologie i elektronika. Przedsiębiorstwa działające we wszystkich tych branżach, muszą korzystać z wartościowej wiedzy pracowników zlokalizowanych w biurach oraz kluczowych informacjach zwrotnych, które pochodzą od poszczególnych konsultantów pracujących w mniej konwencjonalnych lokalizacjach.

Wśród tego mobilnego personelu mogą znajdować się przedstawiciele wyższej kadry menedżerskiej, którzy znaczną ilość czasu spędzają w samolotach, na lotniskach lub spotkaniach odbywających się poza siedzibą firmy. Mobilna kadra może również obejmować personel pracujący wewnątrz częściowo zmontowanego kadłuba samolotu lub poruszający się w pobliżu linii montażu samochodów. Teamcenter Mobility zapewnia tym wszystkim osobom szybkie wyszukiwanie, przeglądanie i interakcję z danymi o produkcie czy poszczególnymi procesami workflow w miejscu, w którym mogą skorzystać z urządzenia mobilnego. Pozwala to decydentom niezwłocznie podejmować kluczowe decyzje w oparciu o najbardziej aktualne informacje i jednocześnie umożliwia współpracownikom przedstawienie swojego punktu widzenia w czasie rzeczywistym. W rezultacie firmy mogą sprawnie reagować na zmiany, które bardzo szybko zachodzą w obszarach związanych z cyklem życia produktu takich jak: projektowanie, symulacje, wytwarzanie i obsługa.

„Teamcenter Mobility jest sensacyjnym i znaczącym krokiem ewolucyjnym w stronę realizacji wizji technologii HD-PLM, którą ogłosiliśmy zeszłego lata”, powiedział Chuck Grindstaff, prezes, Siemens PLM Software. „Dzięki stałemu dostępowi do danych Teamcenter w wymaganym miejscu działania, nasi klienci mogą działać błyskawicznie w oparciu o precyzyjne informacje, przez co w dalszym ciągu skracają swoje cykle projektowania i produkcji. Jest to w całości spójne z wizją technologii HD-PLM, która ma wspierać proces podejmowania mądrych decyzji skutkujących powstaniem lepszych produktów. Dzięki temu przedsiębiorstwa budują swoją przewagę konkurencyjną, ponieważ są pionierami w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań, które akceptuje rynek”.

Dostępność i wsparcie techniczne

Aplikacja Teamcenter Mobility jest już dostępna i obecnie umożliwia użytkownikom wyszukiwanie, wyświetlanie i interakcję ze szczegółowymi informacjami o produkcie, z uwzględnieniem modeli 3D, dostarczając skuteczne narzędzie wizualizacji istotnych danych, które pozwala lepiej zrozumieć zagadnienia i wspomaga proces podejmowania decyzji. Pierwsze wdrożenie zrealizowano w oparciu o urządzania iPad, a dodatkowe platformy i funkcjonalności zostaną zaprezentowane w późniejszym terminie.

 

 

Galeria zdjęć do artykułu

Podobne artykuły