Staubli-Łódź Sp. z o.o.
Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

DuPont pomyślnie zakończył wezwanie na akcje Danisco

17-05-2011, 00:00

Dzięki połączeniu powstanie światowy lider w segmentach żywienia i zdrowia oraz w branży nauk biologicznych stosowanych w przemyśle

DuPont poprzez swoją spólkę córkę DuPont Denmark Holding ApS, ogłosił, że pomyślnie zakończył wezwanie na wszystkie pozostałe w obrocie akcje zwykłe firmy Danisco w cenie 700 DKK za akcję.  Wezwanie zakończyło się 13 maja, 2011 o godzinie 23:00 czasu środkowoeuropejskiego (17:00 EDT).

DuPont szacuje, że do wygaśnięcia oferty w dniu 13 maja, akcjonariusze  Danisco sprzedali około 92,2 procent wyemitowanych akcji firmie DuPont Denmark Holding ApS. Zaakceptowano zakup wszystkich akcji, które spełniły wymogi wezwania. Zapłata za te akcje zostanie dokonana zgodnie z warunkami oferty.

"Cieszymy się, że oferta okazała się sukcesem i możemy przejść do procesu integracji Danisco z DuPont. Firma Danisco wraz z jej dwoma częściami (część odpowiadająca za specjalistyczne składniki żywności oraz firma Genencor, wiodący producent enzymów wykorzystywanych w przemyśle) uzupełnia własną ofertę DuPont w segmentach Żywności i Zdrowia oraz Stosowanych Nauk Biologicznych – powiedziała Ellen Kullman, Dyrektor Zarządzający i Prezes Zarządu DuPont. "Dzięki temu połączeniu powstanie światowy lider w branży nauk biologicznych stosowanych w przemyśle oraz w segmentach żywienia i zdrowia.”

„Firmy będa współpracować celem osiągnięcia trwałego wzrostu i rynkowych innowacji łącząc rolnictwo, żywienie i zaawansowane materiały stosując nauki biologiczne wykorzystywane w przemyśle” – powiedziała Kullman. "Ponadto, zespół ds. Badań i Rozwoju firmy DuPont, Danisco i Genencor pozwoli nam na dalsze reakcje na wyzwania jakie stawiają przed nami swiatowe trendy w dziedzinie żywienia, energii, ochrony i bezpieczeństwa rosnącej populacji”. 

 “Jesteśmy bardzo zadowoleni, że zdecydowana większość akcjonariuszy Danisco zaakceptowała ofertę DuPont i te dwie firmy mogą teraz iść razem do przodu” – powiedział Jorgen Tandrup, Dyrektor Zarządzający firmy Danisco. “DuPont i Danisco charakteryzują się kulturą opartą na wyjątkowych osiągnięciach naukowych i zdolnościach badawczych. Nasze połączone siły w zakresie nauk biologicznych, żywienia i zdrowia przyniosą innowacyjną i nową ofertę dla naszych klientów na całym świecie. Będą jednocześnie pomagać we wzroście firmy w tych segmantach w sposób, który przyniesie korzyści pracownikom, udziałowcom i społecznościom w których funkcjonujemy. Cieszymy się na ten następny i ekscytujący rozdział odkryć i sukcesów naszych firm. 

Kopię informacji o zakończeniu wezwania można znaleźć na:

www.dupontanddanisco.com

Źródło: DuPont Poland Sp z o.o.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły