Staubli-Łódź Sp. z o.o.
Grupa Azoty S.A.

Artykuł Dodaj artykuł

FP International wprowadza jeszcze lepszą folię do mat powietrznych PILLOW PAK

06-09-2011, 00:00

PILLOW PAK - folia do mat powietrznych produkcji FP International, wiodącego europejskiego dostawcy rozwiązań w dziedzinie pakowania, dzięki jej udoskonaleniu stała się jeszcze bardziej wydajna oraz zapewnia zrównoważone korzyści dla pakowania zabezpieczającego.

PILLOW PAK - folia spełnia aktualne standardy „Green Family”, co oznacza, że podwyższono właściwości produktu zrównoważonego. Materiał, z którego wytwarzane są maty powietrzne, jest wolny od toksyn, związków niebezpiecznych oraz metali ciężkich i od początku procesu produkcji, aż do przekazania do ponownego wykorzystania, produkty Green Family powstają z myślą o jak najmniejszej emisji gazów cieplarnianych.

PILLOW PAK GREEN - folia jest najlepszym wyborem, który zapewnia wiele dodatkowych korzyści w porównaniu z innymi materiałami opakowaniowymi, takimi jak folia pęcherzykowa, pianka wytwarzana na miejscu lub papier. Przykładem tego jest jej lekkość, mała objętość oraz ergonomiczność, co zapewnia oszczędności na kosztach transportu, magazynowania i przetwarzania.

PILLOW PAK GREEN - folia nadmuchiwana jest do szerokości 650 mm, co umożliwia zabezpieczanie dużych produktów. Dzięki 26 mm wysokości pęcherzyków, liczba owinięć tą folią potrzebnych do prawidłowego zabezpieczenia produktu jest mniejsza, a jednocześnie zapakowane przedmioty są jeszcze lepiej chronione, niż w przypadku standardowej folii pęcherzykowej.

Znakomite właściwości amortyzujące oraz duża wytrzymałość folii zapewniają najwyższą ochronę produktu. Unikalna technologia przepływu powietrza zapewnia zwiększony jego wpływ na odpowiednią amortyzację, co doskonale zabezpiecza delikatne przedmioty i jednocześnie umożliwia długi okres przechowywania zmagazynowanych produktów.

Ponadto, w przeciwieństwie do tradycyjnej folii pęcherzykowej, folia PILLOW PAK GREEN nie „strzela” i nie traci swoich właściwości amortyzujących. Folia umożliwia swobodny przepływ powietrza pomiędzy poszczególnymi komórkami, zapewniając podwyższoną amortyzację i ochronę, a tym samym zmniejszając możliwość uszkodzenia zapakowanych produktów. Ten materiał jest szczególnie łatwy w użyciu dla pakowacza.

Folia PILLOW PAK GREEN, która jest do wielokrotnego użytku oraz w 100% degradowalna, zawiera co najmniej 12% pokonsumenckich materiałów po recyklingu HDPE (polietylen o wysokiej gęstości). W wyniku tego emisja dwutlenku węgla z surowców ulega redukcji o 10%, dzięki czemu uzyskuje się produkt jeszcze bardziej przyjazny dla środowiska.

Oceniona niezależnie przez PIRA International oraz spełniająca wysokie wymagania Europejskiej Normy EN 13427 (Wymagania dotyczące stosowania Norm Europejskich w zakresie opakowań i odpadów opakowaniowych), folia PILLOW PAK GREEN zapewnia zawsze odpowiednią ilość powietrza, lepszą ochronę niż produkty alternatywne,  może być również stosowana do pakowania bezpośrednio z maszyny.

Podobne artykuły