Staubli-Łódź Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

NOWA WERSJA TEAMCENTER MOBILITY UMOŻLIWIA MOBILNYM PRACOWNIKOM PEŁNIEJSZE UCZESTNICTWO W PROCESIE PLM

Siemens PLM Software wprowadza Teamcenter Mobility 2.0 na iPada, umożliwiając mobilnym użytkownikom Teamcenter gromadzenie i wprowadzanie informacji, przeglądanie struktur produktów i inicjowanie procesów roboczych

Siemens PLM Software wprowadza Teamcenter Mobility 2.0 na iPada, umożliwiając mobilnym użytkownikom Teamcenter gromadzenie i wprowadzanie informacji, przeglądanie struktur produktów i inicjowanie procesów roboczych

Siemens PLM Software, jednostka biznesowa Siemens Industry Automation Division i czołowy światowy dostawca oprogramowania oraz usług z zakresu zarządzania cyklem życia produktów (PLM), poinformowała o wprowadzeniu na rynek najnowszej wersji aplikacji Teamcenter Mobility™ na urządzenia mobilne z rozszerzeniami, które umożliwiają użytkownikowi większą swobodę w korzystaniu z funkcji systemu PLM za pomocą przenośnego urządzenia iPad® firmy Apple Inc. Oprócz bezpośredniego dostępu do istniejących informacji na temat produktu zarządzanych z wykorzystaniem oprogramowania Teamcenter®, Teamcenter Mobility 2.0 umożliwia korzystanie z dodatkowych informacji i ich wprowadzanie, przeglądanie struktur produktów i inicjowanie procesów workflow. Jedyny warunek to dostęp do WiFi lub mobilnego łącza szerokopasmowego.

„W miarę jak globalna branża produkcyjna rozwija się i ewoluuje firmy potrzebują skutecznego narzędzia pozwalającego wykorzystać potencjał wszystkich pracowników w celu utrzymania konkurencyjności” – powiedział Chuck Grindstaff, prezes i dyrektor ds. technologii w Siemens PLM Software. „Aplikacja Teamcenter Mobility udostępnia możliwości oprogramowaniaTeamcenter pracownikom mobilnym. Nowe funkcje w  wersji drugiej będą miały znaczący wpływ na sposób korzystania użytkowników z danych PLM. Użytkownicy Teamcenter Mobility 2.0 nie są już konsumentami informacji o produkcie, ale odgrywają aktywną rolę w tworzeniu tych informacji. Mogą gromadzić dane i wiedzę w dowolnym miejscu i uczestniczyć w procesie rozwoju produktu realizowanym przez firmę”.

Teamcenter, jako najpopularniejsze w skali globalnej rozwiązanie do cyfrowego zarządzania cyklem życia produktów, wciąż jest preferowanym systemem PLM w firmach produkcyjnych z całego świata. W bieżącym roku Siemens PLM Software wprowadził już pierwszą wersję systemu Teamcenter Mobility odpowiadając na rosnące potrzeby firm w zakresie natychmiastowego i bezpiecznego dostarczania danych zarządzanych w Teamcenter do większej liczby często niekonwencjonalnych lokalizacji za pośrednictwem bezprzewodowych urządzeń mobilnych. W miarę upowszechniania się takich urządzeń firmy oczekują także rozszerzenia funkcjonalności działających na nich aplikacji.

Teamcenter Mobility 2.0 zaspakaja tę potrzebę, umożliwiając użytkownikom nie tylko korzystanie z danych Teamcenter, ale także wprowadzanie nowych danych o produkcie, z dowolnego miejsca. Oprócz sprawdzania informacji użytkownicy mogą także inicjować procesy workflow. Wreszcie Teamcenter Mobility 2.0 obsługuje funkcję znaczników, dzięki czemu użytkownicy mogą dodawać notatki do dokumentów i grafiki oraz przekazywać szczegółowe informacje lub instrukcje.

Rozszerzone funkcje Teamcenter Mobility 2.0 to odpowiedź na potrzeby szeregu pracowników spędzających dużo czasu w podróży, takich jak dyrektorzy, osoby nadzorujące produkcję lub serwisanci pracujący w terenie, którzy muszą gromadzić, dokumentować i wysyłać dane dotyczące produktów niekoniecznie zza biurka. Teraz osoby podejmujące decyzje mogą gromadzić i przesyłać informacje w dowolnym miejscu i czasie, co pozwala im reagować jeszcze szybciej na zmiany otoczenia we wszystkich aspektach związanych z cyklem życia produktu, takich jak projektowanie, produkcja i konserwacja.

Teamcenter Mobility 2.0 jest dostępny już teraz.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.siemens.com/plm/mobility

Podobne artykuły