Staubli-Łódź Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

SIEMENS PLM SOFTWARE PO RAZ PIERWSZY OFERUJE MOŻLIWOŚĆ BEZPŁATNEGO POBRANIA APLIKACJI SOLID EDGE I FEMAP

Najnowsze wersje czołowych aplikacji CAD 3D i CAE – wraz ze szkoleniami online – teraz w 45-dniowej wersji próbnej do bezpłatnego pobrania

Najnowsze wersje czołowych aplikacji CAD 3D i CAE – wraz ze szkoleniami online – teraz w 45-dniowej wersji próbnej do bezpłatnego pobrania

Siemens PLM Software, jednostka organizacyjna Siemens Industry Automation Division i czołowy światowy dostawca oprogramowania oraz usług z zakresu zarządzania cyklem życia produktów (PLM), poinformowała dzisiaj, że najnowsze wersje oprogramowania Solid Edge® i Femap™ wraz z oprogramowaniem NX™ NASTRAN® można pobrać z Internetu i używać bezpłatnie przez 45 dni. Ta bezprecedensowa oferta obejmuje prawo bezpłatnego testowania pełnych wersji produkcyjnych Solid Edge ST4 i Femap 10.2, a także dostęp do kompleksowej bazy szkoleniowej. Każdy zainteresowany może pobrać jedną lub obydwie aplikacje.

Użytkownicy Solid Edge ST4 mogą korzystać z najnowocześniejszego systemu projektowania wspomaganego komputerowo (CAD) 3D z technologią synchroniczną, w którym szybkość i elastyczność bezpośredniego modelowania łączy się z precyzją projektowania sterowanego wymiarami, natomiast użytkownicy Femap uzyskują dostęp do systemu wspomagania prac inżynierskich (CAE) opartego na komputerach o wysokiej mocy obliczeniowej, opakowanego w prostą w obsłudze aplikację. Oprogramowanie jest dostępne w wielu językach, a pełne opisy aplikacji wraz z linkami do bezpłatnego pobrania Solid Edge i Femap znajdują się odpowiednio na stronach www.siemens.com/plm/free-solid-edge i www.siemens.com/plm/free-femap

„Najskuteczniejszym sposobem oceny oprogramowania CAD i CAE jest możliwość użycia wersji produkcyjnych we własnym środowisku” – powiedział John Fox, wiceprezes ds. Marketingu Velocity Series w Siemens PLM Software. „Umożliwiając bezpłatne pobranie Solid Edge i Femap oraz udostępniając materiały szkoleniowe, fora użytkowników i inne zasoby sprawiamy, że użytkownik ma komfortowe warunki do oceny produktu. Teraz każdy, bez żadnych zobowiązań, może pobrać pełne produkcyjne wersje Solid Edge i Femap, wypróbować je i przekonać się, jak za ich pomocą da się zwiększyć wydajność pracy inżyniera, kreatywność i opracowywać lepsze projekty”.

W pełni funkcjonalne oprogramowanie z efektywnym szkoleniem

Wersja próbna Solid Edge jest wyposażona w komplet funkcji typowego oprogramowania CAD, takich jak modelowanie części, modelowanie powierzchni, projektowanie elementów blaszanych, projektowanie złożeń, kreślenie, badanie zastosowań złożeń, symulacje, renderowanie, projektowanie form wtryskowych, publikowanie w sieci i translatory danych. Oprogramowanie zapewnia też pełen dostęp do przełomowej technologii synchronicznej w Solid Edge.

Wersja próbna Femap obejmuje funkcje modelowania metodą elementów skończonych (FEM) dla etapów wprowadzania danych i opracowywania wyników, niezbędne przy późniejszym korzystaniu z narzędzia analizy metodą elementów skończonych (FEA) NX Nastran, które również jest częścią wersji próbnej. W skład oferty wchodzą dodatki Dynamic Response i Optimization do NX Nastran. Nie ma ograniczeń co do liczby zapisywanych zmian, wymiarów części ani innych aspektów utrudniających użytkownikowi przygotowanie kompletnych projektów produktów.

Osoby, które zechcą skorzystać z oferty uzyskuję dostęp do wszechstronnego zasobu materiałów szkoleniowych, które pomogą im maksymalnie wykorzystać próbną wersję oprogramowania. Przyzwyczajenie się do nowego oprogramowania i współpracę z innymi użytkownikami ułatwia dostęp do specjalnych forów, na których udzielają się eksperci dysponujący techniczną znajomością Solid Edge i Femap. Zarejestrowani użytkownicy mogą też korzystać z interaktywnych samouczków i materiałów wideo ze wskazówkami pomagającymi opanować obsługę Solid Edge i/lub Femap.

Bezpłatne 45-dniowe licencje na wersje testowe Solid Edge i Femap są już dostępne. Więcej informacji oraz linki do pobrania obydwu aplikacji znajdują się na stronach www.siemens.com/plm/free-solid-edge i www.siemens.com/plm/free-femap.

Podobne artykuły