Staubli-Łódź Sp. z o.o.
Grupa Azoty S.A.

Artykuł Dodaj artykuł

Nowa generacja wtryskarek Haitian Jupiter II

Wtryskarka Jupiter II to już druga generacja maszyn tej serii, od początku 2013 roku dostępna także na rynku europejskim.

Wtryskarka Jupiter II to już druga generacja maszyn tej serii, od początku 2013 roku dostępna także na rynku europejskim. Maszyny serii Jupiter to dwupłytowe wtryskarki hydrauliczne których napęd w pełni oparty został na technologii serwo, a więc takiej, jak stosowana od lat w maszynach serii Mars pierwszej generacji i obecnie Mars II – drugiej generacji wtryskarek z układem kolanowym.

-Przeanalizowaliśmy od podstaw całą konstrukcję maszyny, - powiedział Fu Nanhong , Dyrektor Techniczny Haitian International Ltd. - uzyskała ona czysty, schludny i uporządkowany wygląd, skorygowaliśmy słabości i dodaliśmy nowe wielkości z zakresu sił zwarcia. Wtryskarki Jupiter II są niewątpliwie przykładem największego skoku rozwojowego w portfolio produktowym marki Haitian . Nowe wtryskarki z serii Jupiter II cechuje większa stabilność przy jednoczesnym zwiększeniu prędkości i płynności pracy. Wtryskarki te są jednocześnie energooszczędne i ciche, a możliwość zastosowania do 6 jednostek wtrysku dla każdej wielkości maszyny pozwala na dużą elastyczność.

- Zaprezentowaliśmy nowy model serii Jupiter po raz pierwszy na targach Chinaplas, zwrotnie otrzymaliśmy ogrom pozytywnych opinii - powiedział prof. Helmar Franz, członek zarządu Haitian International. - Maszyna jest doskonale przygotowana do podjęcia międzynarodowych wyzwań. - Zgodnie z tradycją firmy Haitian, nowy model Jupiter II został w pierwszej kolejności wprowadzony na rynek chiński. Odpowiedź ze strony odbiorców przekroczyła wszelkie oczekiwania, w ciągu pierwszych miesięcy po inauguracji otrzymano zamówienia na ponad 100 sztuk. Również ze strony rynku europejskiego napływają pierwsze zamówienia mimo tego, że nie było jeszcze oficjalnej premiery Jupiter II   w Europie.

Portfolio serii Jupiter II ulegnie znaczącemu rozszerzeniu o nowe jednostki już w 2014 roku. W skład serii wejdą wtryskarki o sile zwarcia 5 500, 7 500, 9 500 kN i modele ze zwiększonymi płytami dla wielkości 9 500, 12 000 i 16 000 kN. Decyzja o wprowadzeniu nowych jednostek została poprzedzona szeroko zakrojonymi badaniami i analizą rynku tak aby zaspokoić w maksymalny sposób również te specyficzne potrzeby przetwórców.

- Ten wysiłek się opłacał – mówi prof. Franz – Seria Jupiter II powinna zyskać duże zainteresowanie w przetwórstwie także poza branżą motoryzacyjną.-

Najważniejsze innowacje wprowadzone w drugiej generacji:

• bardziej zwarta konstrukcja dla wszystkich wtryskarek w zakresie aż do 66 000 kN
• wysokowydajny, energooszczędny napęd serwomotoryczny znany z serii Mars
• znacznie skrócono czas potrzebny na zmianę narzędzia, efekt osiągnięty poprzez przekonstruowanie systemu regulacji wysokości formy
• zwiększenie stabilności płyt i zakresu wagi obsługiwanych form wtryskowych
poszerzenie płyt dla wtryskarek o sile zwarcia 9 500, 12 000 i 16 000 kN
• stabilne podłoże agregatu wtryskowego jak również indywidualnie oddzielone ślizgi układu wtryskowego, wyposażone w specjalne prowadnice liniowe gwarantujące wysoką precyzje ruchów i zminimalizowane tarcie.
• do 6 wielkości agregatów wtryskowych dla każdej wielkości maszyny
• nowoczesne serwosilniki w wielkościach 75kW i 110kW produkowane przez własny zakład - Haitian Drive Systems, pozwalające na zwiększenie wydajności przy zminimalizowaniu rozmiarów i scaleniu konstrukcji
• najnowocześniejszy sterownik KEBA 2580

Prezentacja Jupiter II będzie miała miejsce na targach K-Plast, gdzie Haitian zaprezentuje model JuII5500/2950. Wtryskarka będzie pracowała z dwugniazdową formą produkująca pokrywę silnika o wadze 700g i z czase cyklu 43 sekundy.

Podobne artykuły