Staubli-Łódź Sp. z o.o.
Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Brenntag umacnia swoją pozycję w Szwecji w zakresie chemikaliów przemysłowych

22-12-2014, 00:00

logo BrenntagPodpisano umowę przejęcia Fred Holmberg & Co AB, szwedzkiego dystrybutora środków chemicznych z Malmö.

Działalność Fred Holmberg & Co AB koncentruje się na dystrybucji chemikaliów organicznych i nieorganicznych w Skandynawii oraz usługach mixing & blending. Główny zakład produkcyjny firmy mieści się w Kalmar, w południowo-wschodniej Szwecji i posiada nowoczesne linie do konfekcjonowania oraz bezpośredni dostęp do portu.

"Dzięki tej transakcji łączymy dwa silne przedsiębiorstwa. Firma Brenntag dodatkowo wzmacnia i poszerza swoje portfolio chemikaliów przemysłowych w regionie. Transakcja doskonale wpisuje się w naszą strategię rozwoju oferty chemikaliów przemysłowych dla naszych klientów. Poprzez akwizycję Fred Holmberg & Co AB po raz kolejny inwestujemy w rozbudowę naszej infrastruktury, dzięki której możemy świadczyć usługi wartości dodanej na rzecz naszych partnerów biznesowych, zarówno klientów jak i dostawców", komentuje Karsten Beckmann, CEO Brenntag Europe, Middle East and Africa.

"Ogromnie się cieszymy, że doszliśmy do porozumienia z Grupą Brenntag. Razem łączymy efektywne struktury logistyczne firmy Fred Holmberg & Co AB z doskonałą penetracją rynku Brenntag Nordic, co pozwala nam na dalszą poprawę i zwiększenie konkurencyjności w regionie", powiedział Fred Holmberg, właściciel i założyciel Fred Holmberg & Co AB.

Prognozowana wartość sprzedaży wygenerowana przez nabytą firmę może wynieść około 75,3 mln EUR w roku 2014. Oczekuje się, że transakcja zostanie zamknięta w pierwszym kwartale 2015 r.

Źródło: Brenntag Polska Sp. z o.o.

Artykuł został dodany przez firmę

Brenntag Polska Sp. z o.o.

Brenntag jest największym dystrybutorem surowców dla przemysłu tworzyw sztucznych, m. in. granulatów PE, PP, PA, ABS, PTE, PET, PMMA, HDPE, LDPE, PVC i wielu innych, a także środków pomocniczych, dodatków funkcyjnych i wpełniaczy do tworzyw.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły