Staubli-Łódź Sp. z o.o.
Grupa Azoty S.A.

Artykuł Dodaj artykuł

Precyzyjne prowadzenie w urządzeniach do produkcji osłon przeciwsłonecznych

10-04-2015, 00:00

Obecnie popularność osłon przeciwsłonecznych wzrasta z roku na rok. Osłony przyczyniają się do ograniczenia zapotrzebowania na sztuczne oświetlenie i wprowadzeniu światła naturalnego w pomieszczeniach biurowych, magazynowych i w mieszkaniach oraz jednocześnie obniżają koszty związane z klimatyzacją.

Współczesne trendy w branży budowlanej sprawiają, że zastosowanie żaluzji, rolet czy okiennic jest niezbędne i przyczynia się do oszczędzania energii w budynkach i pomieszczeniach w ramach programów UE w całym kraju.

Prowadnice liniowe drylin T firmy igus Prowadnice liniowe drylin T firmy igus

Dormax jest producentem systemów przeciwsłonecznych. Specjalizuje się w produkcji sterowanych elektrycznie systemów zaciemnienia ogrodów zimowych i szklanych konstrukcji dachowych wszechobecnych w nowoczesnej architekturze. Jednocześnie Dormax jest jedną z największych w Polsce hurtowni elementów do produkcji systemów zaciemnień wnętrz. Firma oferuje elementy do produkcji: rolet, żaluzji weneckich, żaluzji pionowych, plis, rolet rzymskich, mat bambusowych, żaluzji panelowych, systemu Sunshield, Winter Meeting  oraz urządzenia niezbędne do produkcji każdego z systemów.
Dormax eksportuje produkty do Rosji, Ukrainy, Białorusi, Litwy, Czech, Słowacji, Szwecji, Anglii, Niemiec, Holandii i Francji.

Przy produkcji żaluzji plisowanych, na stanowisku do przeplatania sznurków, zastosowano prowadnice liniowe drylin T, które zapewniają dużą precyzję ustawienia oraz usprawniają skomplikowany proces składania żaluzji.

Dodatkowo firma Dormax zastosowała łożyska liniowe drylin W w wiertarce do tkanin plisowanych. Prowadnice zapewniły precyzyjne prowadzenie głowicy tego urządzenia – twierdzi Maciej Pawłowski właściciel firmy Dorman.

Zastosowany modułowy system prowadnic liniowych drylin W od igus jest bardzo wydajny i pracuje całkowicie bezsmarownie. Dodatkowym atutem łożysk jest cicha praca i niskie współczynniki tarcia w pracy na sucho. Konstrukcja prowadnic liniowych zapewnia wysoką elastyczność w zakresie projektowania oraz łatwy montaż. Twardoanodowane aluminium używane jest jako materiał do wykonania szyn i zapewnia najlepsze wyniki dotyczące tarcia i zużycia. Z kolei prowadnice drylin T zostały zaprojektowane specjalnie do rozwiązań w automatyce i transporcie materiałów, dlatego są bardzo wytrzymałe nawet  w ekstremalnych  warunkach pracy.

Szyny profilowane i obudowa wózków są wykonane podobnie jak w przypadku systemu drylin W z twardoanodowanego aluminium. System wzbogacony jest o 6 elementów ślizgowych iglidur J ustawionych w pary naprzeciw siebie z możliwością ich regulacji ręcznie i automatycznie.

Rozwiązania łożyskowe firmy igus zapewniają całkowicie bezobsługową pracę urządzeń przy produkcji żaluzji, umożliwiając przy tym precyzyjne prowadzenie urządzeń w procesie produkcyjnym firmy Dormax.

Źródło: igus Sp. z o.o.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły