Staubli-Łódź Sp. z o.o.
Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Elektroniczne wskaźniki położenia DD52R-E

Firma ELESA+GANTER®, światowy lider w produkcji standardowych elementów maszyn, wprowadziła do oferty elektroniczny wskaźnik położenia z napędem bezpośrednim DD52R-E. 

Firma ELESA+GANTER®, światowy lider w produkcji standardowych elementów maszyn, wprowadziła do oferty elektroniczny wskaźnik położenia z napędem bezpośrednim DD52R-E.

Nowy produkt jest wyposażony w szereg użytecznych funkcji, w tym w możliwość zaprogramowania do 32 pożądanych pozycji urządzenia (nastawów), do których można wracać w przyszłości. Konstrukcja elektronicznych wskaźników położenia DD52E-R bazuje na wprowadzonych wcześniej wskaźnikach mechanicznych DD52R oraz elektronicznych DD51-E. Oferowany produkt stanowi idealne rozwiązanie w sytuacjach, w których nie można dobrać standardowego przełożenia (np. układy liniowe pracujące na pasku zębatym lub łańcuchu lub na śrubach o nietypowym skoku) lub w aplikacjach, w których wartość odniesienia (punkt zerowy pomiaru) znajduje się poza zakresem pracy mechanizmu regulacji.

Pulpit sterowania elektronicznego wskaźnika położenia DD52R-E, Elesa+Gartner

Wskaźnik elektroniczny DD52R-E jest urządzeniem montowanym bezpośrednio na wrzecionie sterującym o średnicy 20mm. Piasta wskaźnika wykonana jest ze stali nierdzewnej AISI 304. Obudowa składa się z dwóch zespawanych ultradźwiękowo części, korpusu i podstawy. Oba elementy wykonane są ze wzmacnianego poliamidu, a na pochylonej, frontowej części korpusu znajduje się przezroczyste okienko odczytu. Wyświetlacz DD52R-E mieści aż sześć cyfr przy 12 mm ich wysokości. Ułatwia to odczyt wskazywanych wartości i rozszerza zakres możliwych wskazań.

Opisana konstrukcja wskaźnika zapewnia bardzo wysoką klasę szczelności – IP65, a z dodatkowym mosiężnym pierścieniem uszczelniającym – IP67.

To co wyróżnia elektroniczne wskaźniki położenia to możliwości ich bezpośredniego programowania, bez konieczności posiadania dodatkowego oprogramowania. Za pomocą kombinacji czterech przycisków (rys. 3) znajdujących się nad wyświetlaczem modelu DD52R-E możemy wybierać i ustawiać dostępne funkcje: odczyt i ładowanie wartości bezpośredniej lub przyrostowej, zmiana jednostek mm/cale dla pomiarów liniowych, pomiar wartości kąta obrotu, ustawianie wartości przełożenia, offsetu, czy dokładności wskazania. Istotną cechą jest też możliwość ustalania dowolnej wartości przełożenia w przedziale od 0,01 do 100. Dodatkowo, elektroniczny wskaźnik położenia z napędem bezpośrednim DD52R-E posiada ważną funkcję wczytania pozycji docelowej. Za jej pomocą możemy zapamiętać aż do 32 nastawów, do których będziemy chcieli wrócić w przyszłości. Żywotność baterii DD52-E określona jest na 8 lat ciągłej pracy. Zaznaczyć przy tym należy, że wymiana baterii pozwala na zachowanie w pamięci ustawionych funkcji i nie wymaga demontowania wskaźnika z wrzeciona.

Artykuł został dodany przez firmę

Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.

ELESA+GANTER jest spółką joint-venture, stworzoną przez dwóch liderów w branży standardowych elementów maszyn wytwarzanych z tworzyw oraz metali - Elesa S.p.A (Monza, Mediolan, Włochy) oraz Otto Ganter GmbH & Co. KG (Furtwangen, Niemcy).

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły