Staubli-Łódź Sp. z o.o.
Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Fundacja ANWIL dla Włocławka wspiera zdolnych włocławian

03-09-2015, 00:00

 
logo Anwil
 

Uczniowie włocławskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z bardzo dobrymi wynikami w nauce oraz szczególnymi osiągnięciami edukacyjnymi, sportowymi lub artystycznymi mogą ubiegać się o stypendia Fundacji ANWIL dla Włocławka na rok szkolny 2015/2016. Nabór wniosków potrwa do 22 września br.

Program stypendialny adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, który ma na celu przede wszystkim wsparcie rozwoju indywidualnych uzdolnień i talentów włocławskich uczniów stanowi rozszerzenie dotychczasowego zakresu działalności Fundacji.

Na rok szkolny 2015/2016 planowane jest przyznanie 30 stypendiów: 15 dla uczniów szkół  gimnazjalnych i 15 dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Miesięczna wysokość stypendium przyznawanego w formie świadczenia pieniężnego na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym wyniesie dla uczniów gimnazjum 200 zł, a dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych 300 zł.

- Zachęcamy uczniów do aplikowania o stypendia Fundacji ANWIL dla Włocławka. Na wnioski czekamy do 22 września. Szczególną uwagę będziemy zwracać na tych kandydatów, którzy angażują się w działania społeczne, tym samym przejmując odpowiedzialność za otoczenie, w którym funkcjonują. – podkreśliła  Małgorzata Kosińska, Prezes Fundacji.

Program skierowany jest wyłącznie do uczniów, którzy są mieszkańcami Włocławka. Dodatkowo, niezbędnym warunkiem do uzyskania stypendium - obok osiągnięć naukowych, artystycznych lub sportowych, czy dokonań w zakresie działalności społecznej, jest wypełnienie formularza on-line na stronie Fundacji ANWIL dla Włocławka  i dostarczenie wydrukowanego wniosku wraz z wymaganymi załącznikami do 22 września 2015 r. na adres Fundacji.

Fundacja ANWIL dla Włocławka - oprócz programu stypendialnego na rok szkolny 2015/2016 – nadal będzie koncentrowała się na wsparciu projektów organizacji pozarządowych, przynoszących wymierne korzyści lokalnej społeczności.

Aktualnie dobiegają końca ostatnie projekty dofinansowane przez Fundację w konkursie „Wakacje we Włocławku aktywnie i wesoło”, dzięki którym niemal 2000 dzieci i młodzieży spędziło w atrakcyjny sposób lato w mieście. Jednocześnie trwa realizacja przedsięwzięć w programie

„Aktywni 50 +”, a na koniec września Fundacja planuje ogłoszenie kolejnego konkursu grantowego.

Źródło: Anwil S.A.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły