Staubli-Łódź Sp. z o.o.
Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

„Diamenty Polskiej Chemii” rozdane

Grupa Azoty zwycięzcą tegorocznej gali Diamentów Polskiej chemii, jako jedyna odebrała aż trzy statuetki. Spółki Grupy triumfowały w kategoriach Lider Innowacji i Lider Inwestycji.

Grupa Azoty zwycięzcą tegorocznej gali Diamentów Polskiej chemii, jako jedyna odebrała aż trzy statuetki. Spółki Grupy triumfowały w kategoriach Lider Innowacji i Lider Inwestycji.

Nagrodę Top Executive Roku otrzymał również Paweł Jarczewski, prezes zarządu Grupy Azoty. Diamenty Polskiej Chemii to plebiscyt, który już po raz trzeci zorganizował Executive Club, organizacja zrzeszająca przedstawicieli top managementu, reprezentujących najważniejsze polskie i międzynarodowe przedsiębiorstwa.

Diamenty Polskiej Chemii Fot. Grupa Azoty
Diamenty Polskiej Chemii
Fot. Grupa Azoty

- Ta nagroda, to dla mnie kolejny dowód na to, że jako Grupa Azoty rozwijając się i wciąż inwestując podążamy we właściwą stronę. Jest dla nas jasne, że bez dalszego rozwoju nie mielibyśmy szans na utrzymanie pozycji jednego z europejskich liderów w produkcji chemicznej. W ten sposób chcemy budować nie tylko pozycję Grupy Azoty, jako europejskiego championa, ale także całego przemysłu chemicznego i polskiej gospodarki.

Traktuję tą nagrodę jako dowód uznania nie tylko dla moich działań, ale dla całego zarządu naszej spółki, a także dla wszystkich jej pracowników - mówił odbierając nagrodę Paweł Jarczewski. Diament w kategorii Lider Innowacji trafił do Grupy Azoty Kędzierzyn. Jak podkreślała w swojej laudacji kapituła, Grupa Azoty ZAK to spółka ”przywiązana do wdrażania innowacji”

- Jesteśmy innowacyjni, konkurencyjni i otwarci na potrzeby naszych klientów. Zakłady Azotowe w Kędzierzynie są dziś inwestycyjnym benchmarkiem całego regionu. W tym roku uruchomiliśmy między innymi Instalację Oxoviflexu, pierwszego polskiego plastyfikatora nieftalanowego, która jest świetnym przykładem tego jak poważnie myślimy o innowacjach. – podkreślał komentując nagrodę dla swojej Spółki prezes Adam Leszkiewicz. Grupa Azoty Puławy to z kolei triumfator kategorii Lider Inwestycji. Kapituła doceniła puławską Spółkę za budowę jednej z najnowocześniejszych w Europie instalacji do produkcji nawozów stałych. – Przyznanie tej nagrody zbiegło się w czasie z oficjalnym uruchomieniem tej inwestycji i rozpoczęciem produkcji naszych nowych nawozów PULGRAN® i PULGRAN®S. To zamknięcie 5- letniego programu budowy nowego, wartego prawie pół miliarda złotych Kompleksu Nawozowego w Puławach. Kompleksu, który pozwoli Grupie Azoty na długofalowe utrzymanie pozycji lidera w produkcji nawozów.  – mówił Marian Rybak prezes Grupy Azoty Puławy.

Diamenty Polskiej Chemii to nagrody przyznawane za szczególne osiągnięcia w branży. Celem konkursu jest promowanie osób i firm związanych z sektorem chemicznym, które przez swoje działania wyróżniają się wysokim poziomem merytorycznym, efektywnością ekonomiczną, innowacyjnością, etyką i odpowiedzialnością biznesową. Nagrody zostały przyznane w dziesięciu kategoriach: Inwestycja Roku, Lider Innowacji Roku, Produkt Roku, Lider Ekologii, Lider CSR, Osobowość Roku, Podmiot Wspierający Roku, Top Executive Roku, Inwestor w kapitał ludzki, Doradca Roku.  Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Skarbu Państwa.

Galeria zdjęć <<< tutaj >>>

13.10.2015 - Chemical Industry Awards & Gala 2015 - Intercontinental
13.10.2015 - Chemical Industry Awards & Gala 2015 - Intercontinental

 

Artykuł został dodany przez firmę

Grupa Azoty S.A.

Jesteśmy jedną z największych polskich firm chemicznych, przedsiębiorstwem sektora Wielkiej Syntezy Chemicznej. Łączymy ponad 80-letnią tradycję z nowoczesnością. Jesteśmy producentem poszukiwanych na rynku tworzyw konstrukcyjnych

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły