Staubli-Łódź Sp. z o.o.
Grupa Azoty S.A.

Artykuł Dodaj artykuł

Dwukierunkowe uchwyty kasetowe mocowane zatrzaskowo – seria ERB-PF

Nowe zatrzaskowe, dwukierunkowe uchwyty kasetowe firmy Elesa+Ganter zapewniają oszczędność przestrzeni na zewnątrz aplikacji, przy jednoczesnym zachowaniu ergonomii chwytu i estetyki.

Nowe zatrzaskowe, dwukierunkowe uchwyty kasetowe firmy Elesa+Ganter zapewniają oszczędność przestrzeni na zewnątrz aplikacji, przy jednoczesnym zachowaniu ergonomii chwytu i estetyki. Dodatkowo, specjalny system zatrzaskowy umożliwia szybki montaż i zapewnia pełne przyleganie krawędzi uchwytu do panelu.

Dwukierunkowy uchwyt kasetowy Fot. Elesa+Ganter
Dwukierunkowy uchwyt kasetowy
Fot. Elesa+Ganter 

Nowy dwukierunkowy uchwyt ERB-PF został stworzony z myślą o zatrzaskowym mocowaniu w osłonach przesuwnych. Jego protoplastą jest uchwyt ERB, który również jest dwukierunkowy, ale montaż odbywa się poprzez skręcenie części tylnej z przednią za pomocą wkrętów.

Uchwyty ERB-PF wykonane są z wytrzymałego technopolimeru, który odporny jest na szeroki zakres czynników chemicznych. ERB-PF dedykowany jest do zastosowania w elementach zabudowy wykonanych ze stali, bądź tworzywa sztucznego, o grubości ścianki w zakresie 0,7mm ÷ 2,2mm. Mocowanie uchwytu odbywa się bez dodatkowych narzędzi, poprzez „zatrzaśnięcie” w odpowiednio wykonanym otworze montażowym.

Nowy uchwyt dwukierunkowy ERB-PF, oprócz standardowego szaro-czarnego koloru, dostępny jest również w wykonaniu CLEAN (kolor biały podobny do RAL 9002). Linia CLEAN, w skład której wchodzi wiele innych produktów Elesa+Ganter, jest dedykowana do zastosowań w miejscach takich, jak szpitale, gabinety lekarskie, zakłady farmaceutyczne, zakłady przetwórstwa żywności, gdzie wymagane jest zachowanie wysokiego stopnia czystości. Urządzenia pracujące w tych miejscach muszą spełniać wiele surowych kryteriów, wśród których istotnymi są łatwość mycia i estetyczny, „czysty” wygląd. Produkty serii CLEAN mają kształt, który ogranicza do minimum możliwość gromadzenia się zanieczyszczeń.

Do głównych zalet nowego uchwytu ERB-PF należy zaliczyć:

  • łatwy i tani montaż (bez konieczności wykonywania dodatkowych otworów i stosowania wkrętów),
  • możliwość stosowania w środowiskach wymagających odporności na korozję,
  • możliwość stosowania w aplikacjach wymagających wysokiego stopnia higieny.

Nowe uchwyty dwukierunkowe ERB-PF idealnie sprawdzą się w:

  • aplikacjach przemysłowych, medycznych, warsztatowych – meble stalowe,
  • urządzeniach gastronomicznych,
  • obudowach urządzeń – przesuwnych, podnoszonych, zdejmowanych,
  • drzwiach, osłonach, rewizjach urządzeń przemysłowych i linii produkcyjnych.

Linki do stron katalogowych ze szczegółowymi danymi technicznymi znajdują się poniżej:

  • ERB-PF – dwukierunkowe uchwyty kasetowe, mocowane zatrzaskowo.
  • ERB – dwukierunkowe uchwyty kasetowe, mocowanie za pomocą wkrętów.

Artykuł został dodany przez firmę

Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.

ELESA+GANTER jest spółką joint-venture, stworzoną przez dwóch liderów w branży standardowych elementów maszyn wytwarzanych z tworzyw oraz metali - Elesa S.p.A (Monza, Mediolan, Włochy) oraz Otto Ganter GmbH & Co. KG (Furtwangen, Niemcy).

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły