Staubli-Łódź Sp. z o.o.
Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Inteligentny terminal dla Industry 4.0 – Innowacyjny thin client z oferty firmy Pepperl+Fuchs

19-05-2016, 00:00

Inteligentny terminal dla Industry 4.0 – Innowacyjny thin client z oferty firmy Pepperl+FuchsGłównym celem jest zaoferowanie użytkownikom rozwiązań mogących sprostać wszystkim wyzwaniom stawianym przez Industry 4.0. Z tą myślą firma Pepperl+Fuchs opracowuje kolejne innowacyjne technologie. Najnowszym przykładem jest zaprezentowany na targach Hannover Messe inteligentny terminal VisuNet RM GXP z nowym oprogramowaniem firmware RM Shell 4.1.

VisuNet GXP z oprogramowaniem firmware RM Shell 4.1. Inteligentny terminal do aplikacji pracujących w strefach 1 i 21

Rozwiązania dla 4.0 muszą umożliwić bezpośredni dostęp poziomy i pionowy do informacji z systemu produkcyjnego. Oprócz komunikacji w obrębie procesu, zapewniają one dostęp do danych ze wszystkich poziomów hierarchicznych, aż po same czujniki. Co to dokładnie oznacza, firma Pepperl+Fuchs zademonstrowała na targach Hannover Messe na przykładzie inteligentnego terminala do zdalnego nadzoru, wyposażonego w oprogramowanie firmware RM Shell 4.1.

Internet of Things oferuje szeroką gamę nowych możliwości mogących być w pełni wykorzystanych w inteligentnym systemie HMI: komunikuje się z systemem kontroli procesu lub MES (mogącym być ulokowanym w tzw. chmurze), zapewniając wygodną kontrolę i monitorowanie zakładu produkcyjnego. VisuNet GXP zapewnia dostęp do czujników z poziomu przeglądarki internetowej, pomagając w ich rozruchu, konfigurowaniu i konserwacji.

Jednym z ważniejszych elementów wystawy jest oprogramowanie VisuNet Control Center do zdalnego zarządzania systemami monitorowania bazującymi na inteligentnych terminalach. Dzięki komunikacji opartej na protokole IP, mogą być one konfigurowane i monitorowane z centralnej stacji roboczej. Inżynier nie musi już być fizycznie obecny w strefie zagrożonej wybuchem czy w clean roomie, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

Dzięki mechanizmom zdalnego serwisowania, udostępnianym przez VisuNet Control Center, administratorzy mogą połączyć się z każdym inteligentnym terminalem wyposażonym w oprogramowanie firmware RM Shell 4.1. Użytkownicy mogą być więc wspierani w miejscu pracy nawet z odległych lokalizacji, co daje możliwość taniej i szybkiej korekcji błędów. Inteligentny system HMI VisuNet GXP z oprogramowaniem firmware RM Shell 4.1 oferuje dzięki temu zalety Industry 4.0 również dla procesów technologicznych prowadzonych w strefach 1 i 21 zagrożenia wybuchem.

 

Automatyka to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania z dziedziny automatyki są naszym celem.

Gotowość do podejmowania przedsiębiorczego ryzyka, pionierski duch i głębokie przekonanie o wartości własnych pomysłów wynalazczych – z tymi właśnie aktywami rozpoczynali działalność Walter Pepperl i Ludwig Fuchs, otwierając swój zakład reperacji radioodbiorników w Mannheim w 1945 roku. Wynaleziony przez nich kilka lat później czujnik zbliżeniowy potwierdził ich wartość. Był jednocześnie początkiem długiej historii ścisłej współpracy z klientami oraz opracowania wielu innowacyjnych technologii i procedur z dziedziny automatyki. Zarówno wtedy, jak i teraz naszym celem pozostaje bezpośredni wgląd w potrzeby każdego klienta. Jako pionierowi w zakresie ochrony przeciwwybuchowej instalacji elektrycznych oraz czołowemu producentowi innowacyjnych czujników o dużej sprawności – ścisła współpraca z klientami pozwoliła nam stać się liderem w rozwoju technologii stosowanych w automatyce. Naszym celem jest łączenie najnowocześniejszych technologii z szerokim zakresem usług, pozwalające klientom optymalizować swoje procesy i aplikacje.

Podobne artykuły