Staubli-Łódź Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Wykrywacze metali – nowoczesne rozwiązanie dla branży produkcyjnej

„Przezorny zawsze ubezpieczony” - każdy z nas zna to powiedzenie. A biorąc pod uwagę branżę produkcyjną słowa te mają jeszcze większe znaczenie.

„Przezorny zawsze ubezpieczony” - każdy z nas zna to powiedzenie. A biorąc pod uwagę branżę produkcyjną słowa te mają jeszcze większe znaczenie. Nowoczesna linia produkcyjna musi być przede wszystkim bezpieczna i stabilna, a straty powstałe w procesie produkcyjnym jak najmniejsze. Uszkodzenia maszyn rozdrabniających, mieszalników itp. mogą doprowadzić do utraty marki a co gorsza zaufania klientów dlatego bezwzględnie należy zastosować detektor metalu, aby chronić dobry interes firmy.

Wykrywacze metali – nowoczesne rozwiązanie dla branży produkcyjnej

 

Detektory metalu – gdzie je stosować?

Detektory metalu znajdują szerokie zastosowanie głównie w branży spożywczej, ale również w przemyśle dziewiarskim, farmaceutycznym i drzewnym - są wykorzystywane do kontroli jakości wytwarzanych produktów i mają za zadanie wykrywać zanieczyszczenia ciałami obcymi takimi jak ferromagnetyki i diamagnetyki. Wykrywacze metali w przemyśle spożywczym przeznaczone są do badania różnorodnych produktów zaczynając od mięsnych przez rybne, nabiał, warzywa i owoce, mrożonki, przetwory, wyroby gotowe, wyroby piekarniczo-cukiernicze aż po bakalie i ziarna. W przemyśle dziewiarskim detektory wykorzystywane są do badania między innymi materacy a także różnego rodzaju włókien nawet tak delikatnych jak jedwab.

Co zyskujemy dzięki wykrywaczom metalu?

Wykrywacz metalu wykrywa to czego ludzkie oko nie jest w stanie dostrzec, jego główną zaletą jest wysoka czułość – detektor metalu potrafi wykryć zanieczyszczenia ferromagnetyczne i diamagnetyczne o średnicy od 0,5 mm. Przemysłowy detektor metalu umieszczony w linii produkcyjnej daje gwarancję najwyższej jakości produktów wypuszczonych na rynek a co za tym idzie zadowolonych konsumentów natomiast producent jest przekonany o najwyższej jakości swoich produktów.

Zakup detektora metalu to inwestycja która zapobiega przed narażeniem producenta na niepotrzebne koszty, ponieważ detektor metalu ma wpływ nie tylko na jakość wytwarzanych produktów ale również na maszyny biorące udział w całym procesie produkcyjnym. Dzięki przemysłowym wykrywaczom metalu maszyny działające w linii produkcyjnej, są chronione przed usterkami i poważnymi uszkodzeniami, które mogą być kosztowne i oznaczają duże straty dla produkcji wymagającej przerwania na czas ich usuwania.

Jak dobrać odpowiedni detektor metalu?

Aby odpowiednio dopasować detektor metalu do badanego produktu należy skontaktować się z producentem przemysłowych detektorów metali. Niezawodność a także bezawaryjność i najwyższy poziom detekcji gwarantuje nam polski producent przemysłowych detektorów metali firma ELEKTRONIK SYSTEM Piotr Cieśliński. Firma posiada 24-letnie doświadczenie a jej szeroki asortyment można znaleźć na stronie internetowej producenta www.elektroniksystem.pl.

 

Artykuł sponsorowany


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.