Staubli-Łódź Sp. z o.o.
Grupa Azoty S.A.

Artykuł Dodaj artykuł

Kołnierze gwintowane – seria GN 3490

08-06-2016, 00:00

Firma Elesa+Ganter, światowy lider w produkcji standardowych elementów maszyn, wprowadziła do oferty kołnierze gwintowane o oznaczeniu GN 3490. Nowy produkt jest przeznaczony do montażu na profilach z rowkami teowymi. Może być jednak także używany do mocowania części na innych rodzajach profili. Kołnierze gwintowane GN 3490 są szczególnie polecane do montażu stopek wahliwych i innych podobnych detali. Mogą także stanowić dobre wzmocnienie dla elementów gwintowanych montowanych na konstrukcjach cienkościennych.

Kołnierz gwintowany Elesa+Ganter

Nowe kołnierze gwintowane są wykonane z odlewu stalowego w dwóch wariantach wykończenia:
  • ocynkowane w pasywacji niebieskiej – oznaczenie ZB,
  • ocynkowane i pomalowane proszkowo na kolor czarny RAL 9005 – oznaczenie SW.

Kołnierze dostępne są w czterech rozmiarach, tj. z otworami w zakresie od M6 do M12. Montaż odbywa się poprzez dwa otwory dostosowane do śrub z łbem stożkowym. Dla ułatwienia montażu do profili aluminiowych z rowkami teowymi można skorzystać z gotowych zestawów montażowych GN 965 lub GN 968, dedykowanych do dwóch najpopularniejszych standardów profili.

Źródło: ELESA+GANTER POLSKA SP. Z.O.O.

Artykuł został dodany przez firmę

Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.

ELESA+GANTER jest spółką joint-venture, stworzoną przez dwóch liderów w branży standardowych elementów maszyn wytwarzanych z tworzyw oraz metali - Elesa S.p.A (Monza, Mediolan, Włochy) oraz Otto Ganter GmbH & Co. KG (Furtwangen, Niemcy).

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły