Staubli-Łódź Sp. z o.o.
Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Schoeller Allibert prezentuje nowe oblicze palet

Trudno wyobrazić sobie współczesną logistykę bez udziału palet. Te relatywnie proste konstrukcje są niezbędnym ogniwem w wielu łańcuchach przesyłania i składowania ładunków.

Trudno wyobrazić sobie współczesną logistykę bez udziału palet. Te relatywnie proste konstrukcje są niezbędnym ogniwem w wielu łańcuchach przesyłania i składowania ładunków. Branżowi praktycy wiedzą doskonale, że paleta palecie nierówna, a poszczególne modele mogą się od siebie różnić pod wieloma względami. Przeglądając portfolio Schoeller Allibert, przekonujemy się, jak różnorodne i innowacyjne mogą być palety z tworzywa sztucznego.  

Schoeller Allibert prezentuje nowe oblicze palet

Palety plastikowe wypierają drewniane

Choć w wielu sektorach wciąż niepodzielnie królują palety drewniane, to trendy wskazują na to, że coraz więcej przedsiębiorstw docenia plastikowe palety i to właśnie na nich opiera swoją strategię. Nic dziwnego, bo palety z tworzywa mają do zaproponowania swoim użytkownikom znacznie więcej niż tradycyjne, drewniane modele. Co zyskujemy dodając do swojego asortymentu innowacyjne platformy? Palety z plastiku mogą poszczycić się większym udźwigiem niż ich drewniane odpowiedniki. Co więcej, utrzymanie w czystości palety z tworzywa jest dużo łatwiejsze niż modelu wykonanego z drewna, co ma kluczowe znaczenie w branżach, w których higiena jest priorytetem. Palety plastikowe są odporne na uszkodzenia mechaniczne i wilgoć, szybką schną, a przez to mogą być bezpiecznie składowane na zewnątrz magazynu. Do zestawu atutów dodajmy też możliwość wykorzystania tego typu palet na automatycznych podajnikach, które bez wątpienia są przyszłością logistyki. Dłuższy cykl życia palety z tworzywa sztucznego sprawia, że to rozwiązanie może być traktowane jak inwestycja. W długim okresie czasu zwykle okazuje się, że jest ona bardziej opłacalna niż wykorzystanie nietrwałych modeli z drewna. Dlatego też coraz więcej firm analizujących swoje przepływy cargo stawia właśnie na plastikowe palety. 

Schoeller Allibert cechuje różnorodność

Mnogość możliwości oferowanych przez palety z tworzyw sztucznych dobrze odzwierciedla oferta firmy Schoeller Allibert. W swoim asortymencie ten producent palet i opakowań zwrotnych posiada 60 modeli palet adresowanych do reprezentantów różnych sektorów. Kolekcja dzieli się na poszczególne serie, które cechują konkretne właściwości. Poszczególne atrybuty możemy przeanalizować na przykładzie modelu Medium Duty Packpal®. Wentylowany spód palety wspiera się na dziewięciu stopkach rozmieszczonych w newralgicznych punktach. Wspomniane perforacje zapewniają dobry obieg powietrza i szybsze pozbycie się kłopotliwej wilgoci. Podstawa palety ma wymiary 1200x800 mm i została wyposażona w krawędź stabilizującą o wysokości 7 mm. To rozwiązanie zapewnia większe bezpieczeństwo przewożonym produktom. A jak prezentują się parametry udźwigu opisywanego produktu? Przy niskiej wadze własnej (6,3 kg), Medium Duty Packpal® może udźwignąć 1500 kg w ujęciu statycznym, a maksymalna ładowność dynamiczna palety to 650 kg. Do jej produkcji użyto solidnego, odpornego na pęknięcia materiału HDPE, co gwarantuje dłuższą żywotność przedmiotu. Arcyważnym atutem tego produktu jest gniazdowalność. Puste palety mogą być wkładane jedna do drugiej, co znacząco obniża zapotrzebowanie na przestrzeń w transporcie zwrotnym. Współczynnik gniazdowania wynosi 63%.   

Kierunek na innowacyjność 

Twórcą palety Medium Duty Packpal® jest Schoeller Allibert, firma uchodząca za jednego z globalnych liderów projektowania opakowań zwrotnych dla branży TSL. Ten renomowany producent palet plastikowych, skrzynek, skrzyniopalet, kontenerów i innych opakowań wielokrotnego użytku jest trendsetterem w branży logistycznej. Potwierdzeniem tych słów niech będzie współpraca z największymi światowymi markami z sektorów automotive, e-commerce, branży spożywczej, napojów, farmaceutycznej, przetwórstwa rolnego oraz szeroko rozumianego przemysłu. Dla wielu z nich Schoeller Allibert przygotował dedykowane rozwiązania, które zaowocowały oszczędnościami i lepszym wykorzystaniem efektu skali. Opakowania zwrotne i palety z tworzywa sztucznego sygnowane logo Schoeller Allibert od sześćdziesięciu lat pomagają optymalizować procesy logistyczne wszędzie tam, gdzie liczy się orientacja na efektywność, ale także ekologię. Firma tworzy bowiem swoje produkty z materiałów podlegających recyklingowi, przez co znacząco ogranicza generowanie odpadów i niweluje problem ich składowania. Kwestia ta dotyczy jednak Klientów w marginalnym stopniu, gdyż produkty Schoeller Allibert słyną z trwałości, dostępności części zamiennych i intuicyjnej naprawy, co redukuje potencjalne koszty serwisowe.  

Artykuł sponsorowany

Podobne artykuły