Staubli-Łódź Sp. z o.o.
Grupa Azoty S.A.

Artykuł Dodaj artykuł

Jak przedsiębiorcy radzą sobie z długimi terminami płatności?

W czasach bardzo dużej konkurencji na rynku tworzyw sztucznych i opakowań polscy przedsiębiorcy coraz częściej przyznają, że istotną przeszkodą w prowadzeniu działalności są problemy z płatnościami.

W czasach bardzo dużej konkurencji na rynku tworzyw sztucznych i opakowań polscy przedsiębiorcy coraz częściej przyznają, że istotną przeszkodą w prowadzeniu działalności są problemy z płatnościami. Wielu podkreśla, że nawiązanie współpracy z nowym kontrahentem wiąże się z koniecznością zaoferowania wydłużonych terminów płatności za zrealizowane usługi. Niestety, bardzo często takie rozwiązanie powiązane jest z ryzykiem zakłócenia, a nawet utraty płynności finansowej, co w konsekwencji może doprowadzić do bardzo poważnych problemów związanych z funkcjonowaniem firmy. 

Jak przedsiębiorcy radzą sobie z długimi terminami płatności?

Jak zatem przedsiębiorcy radzą sobie z tymi wyzwaniami ?

W ostatnich miesiącach zauważalny jest dynamiczny wzrost zainteresowania usługą faktoringu przez właścicieli firm. Ten szybki sposób umożliwiający zamianę faktur sprzedażowych na gotówkę polega na wykupie przez bank (faktora) niewymagalnych faktur klienta (faktoranta). Przedsiębiorca może otrzymać tego samego dnia zapłatę za fakturę, którą wystawił z odroczonym terminem płatności (nawet do 90 dni). Tak szybkie pozyskanie środków pozwala na inwestycje w rozwój firmy, zakup surowców lub towarów oraz spłatę niezbędnych zobowiązań takich jak: wynagrodzenia, podatki, składki ubezpieczeniowe.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, którzy wystawiają faktury sprzedażowe z długimi terminami płatności oraz poszukują sposobu na łatwe i szybkie finansowanie swojej działalności ING Bank Śląski S.A. zdecydował się wprowadzić do swojej oferty usługę ING Finansowanie Faktur. Klient po krótkiej rejestracji na stronie www.finansowaniefaktur.pl otrzymuje możliwość finansowania swoich faktur sprzedażowych w limicie nawet do 100 000 zł. Dużą wygodą jest realizacja całego procesu online, co powoduje, iż przedsiębiorcy mogą jeszcze szybciej otrzymać środki pieniężne. Wystarczy, że klient załączy w systemie skan lub zdjęcia faktury, następnie Bank po potwierdzeniu transakcji z kontrahentem zrealizuje wypłatę środków na rachunek bankowy wystawcy faktury podany przy rejestracji. Aby skorzystać z usługi nie trzeba być klientem ING.

Jak przedsiębiorcy radzą sobie z długimi terminami płatności

Oprócz finansowania faktur ING zapewnia także monitoring płatności mobilizując kontrahentów do terminowego opłacania faktur. Taka konstrukcja transakcji i procesu zapewnia dużą wygodę oraz komfort korzystania dla Klienta, który bez obaw o bieżącą płynność może zająć się prowadzeniem biznesu i rozwojem swojego przedsiębiorstwa budując przewagę konkurencyjną na rynku.

Jak przedsiębiorcy radzą sobie z długimi terminami płatności

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat ING Finansowanie Faktur, zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z ofertą na www.finansowaniefaktur.pl. Równie chętnie odpowiemy na Twoje pytania pod numerem telefonu 32 357-47-25 i adresem e-mail: finansowaniefaktur@ingcomfin.pl

Artykuł sponsorowany