Staubli-Łódź Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

NOWOŚĆ! Przedłużone zawiasy do montażu dużych osłon z blachy lub szkła

Firma Elesa+Ganter rozszerzyła ofertę zawiasów o nowe modele CFM-TR i CFM-TR-G, które są przeznaczone do montażu osłon o dużej powierzchni, paneli lub szkła.

Firma Elesa+Ganter rozszerzyła ofertę zawiasów o nowe modele CFM-TR i CFM-TR-G, które są przeznaczone do montażu osłon o dużej powierzchni, paneli lub szkła. Nowe zawiasy są dostępne w trzech wykonaniach: symetrycznym, asymetrycznym i dedykowanym do montażu na szklanych panelach.

„Nieustająco przyglądamy się potrzebom zgłaszanym przez klientów i w sposób ciągły dostosowujemy ofertę. Nowe zawiasy są tego przykładem. Ich cechą charakterystyczną jest wydłużone ramię w kształcie „ściętego trójkąta”. Zwiększona w ten sposób powierzchnia przylegania umożliwia mocowanie pokryw lub osłon, które posiadają mniejszą sztywność, na przykład wykonanych z cienkiej blachy. Jest też istotna dla maksymalnego rozłożenia naprężeń przy mocowaniu osłon z kruchych materiałów, jak na przykład szkło.” – powiedział Filip Granowski, Dyrektor Zarządzający Elesa+Ganter Polska.

Rys. 1: Zawiasy CFM-TR w wykonaniu: a) symetrycznym (CFM-TR-A), b) asymetrycznym (CFM-TR-B),c) do montażu paneli i szkła (CFM-TR-G)

Rys. 1: Zawiasy CFM-TR w wykonaniu: a) symetrycznym (CFM-TR-A), b) asymetrycznym (CFM-TR-B),
c) do montażu paneli i szkła (CFM-TR-G)

Skrzydła zawiasów zostały wykonane z tworzywa, a szpilka ze stali nierdzewnej. Takie połączenie materiałów, zapewnia odporność na korozję, umożliwiając użycie zawiasów w aplikacjach poddanych działaniu warunków atmosferycznych.

Tworzywo zastosowane do ich budowy to bardzo wytrzymały SUPER-technopolimer, którego właściwości powodują, że obciążenia robocze pojedynczego zawiasu mogą sięgać nawet 4000N.
Zawiasy CFM-TR, w odmianach CFM-TR-A (symetrycznej) i CFM-TR-B (asymetrycznej) posiadają odpowiednio jedno lub dwa ramiona w kształcie „ściętego trójkąta”, z trzema otworami mocującymi. Duża powierzchnia przylegania i trzy punkty mocowania dają możliwość stabilnego i wytrzymałego zamocowania osłon z blachy lub poliwęglanu.

Zastosowanie mogą znaleźć w obudowach agregatów prądotwórczych lub zabudowach pojazdów specjalnych. Wyjątkowym rozwiązaniem konstrukcyjnym cechuje się natomiast zawias CFM-TR-G, zaprojektowany przede wszystkim do mocowania paneli ze szkła. Jego skrzydło wyposażone zostało tylko w jeden kwadratowy otwór montażowy pod śrubę zamkową typu UNI 5732. W zestawie otrzymujemy specjalną podkładkę stopniową z gumy NBR oraz płaską podkładkę z nierdzewnej stali A4. Sposób montażu został przedstawiony na rysunku (Rys. 2).

Rys. 2 Przykład montażu zawiasu CFM-TR-G.

Rys. 2 Przykład montażu zawiasu CFM-TR-G.

Otwór przeznaczony do montażu jest oddalony od osi zawiasu, dzięki czemu nie ma konieczności wykonywania otworów montażowych blisko krawędzi szyby lub płyty. Minimalizujemy tym samym ryzyko pęknięcia szyby przy wierceniu otworu. Dodatkowo, stopniowana podkładka pozycjonująca zapewni właściwe osadzenie i połączenie powierzchni szyby z zawiasem, zabezpieczy również szybę przed zarysowaniami i pęknięciami w pobliżu wykonanego otworu.

Zawiasy, niezależnie od wybranego typu, oferowane są w trzech rozmiarach. W zależności od rozmiaru zawiasu, osiągają one inne parametry wytrzymałościowe. Szczegóły dotyczące wymiarów zawiasów, własności wytrzymałościowych i sposobu doboru, można znaleźć na kartach katalogowych produktów CFM-TR i CFM-TR-G.

 

W kwestii doboru zachęcamy do kontaktu z technicznym działem Elesa+Ganter Polska.

Artykuł został dodany przez firmę

Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.

ELESA+GANTER jest spółką joint-venture, stworzoną przez dwóch liderów w branży standardowych elementów maszyn wytwarzanych z tworzyw oraz metali - Elesa S.p.A (Monza, Mediolan, Włochy) oraz Otto Ganter GmbH & Co. KG (Furtwangen, Niemcy).

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły