Staubli-Łódź Sp. z o.o.
Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Zawiasy z tworzywa

07-02-2018, 00:00

Logo Elesa+Ganter

- Seria CFAX oraz CFTX -

Nowe zawiasy serii CFAX oraz CFTX, wprowadzone do oferty Elesa+Ganter są w całości wykonane z technopolimeru, włącznie ze sworzniem. Zostały zaprojektowane z myślą o zastosowaniach w maszynach i urządzeniach, w których nie można używać materiałów podatnych na korozję. Ponadto nowe zawiasy charakteryzują się wysoką wytrzymałością i niską masą własną. Ich dodatkowym i niewątpliwie ważnym atutem jest bardzo atrakcyjna cena.

Nowe serie zawiasów o oznaczeniu CFAX oraz CFTX wykonano ze wzmocnionego włóknami szklanymi technopolimeru na bazie poliamidu (PA) w czarnym kolorze. Bazują one na wcześniej już znanych modelach zawiasów – odpowiednio CFA oraz CFT. Cechą charakterystyczną dla nowych serii jest sworzeń obrotowy wykonany z technopolimeru na bazie żywicy acetalowej (POM) w kolorze czarnym.

Zawiasy z tworzywa
Rys. 1. Zawias serii CFAX oraz CFTX

Zawiasy CFAX mogą pracować w zakresie obrotu maksymalnie do 215°. Występują w trzech standardowych wykonaniach (Rys. 2):

  • CFAX-B: niklowane, mosiężne wtopki z otworami gwintowanymi, nieprzelotowymi
  • CFAX-SH: otwory przelotowe pod wkręty z łbem stożkowym
  • CFAX-CH: otwory przelotowe pod wkręty z łbem cylindrycznym

Zawiasy z tworzywa
Rys. 2. Dostępne warianty zawiasu CFAX

Nowa seria zawiasów o oznaczeniu CFTX jest dostępna w dwóch standardowych wykonaniach (Rys. 3):

  • CFTX-SH: otwory przelotowe pod śruby z łbem stożkowym
  • CFTX-EH: otwory przelotowe pod śruby w łbem sześciokątnym (w gniazdo zawiasu można zamocować śrubę z łbem sześciokątnym lub nakrętkę sześciokątną)

Zawiasy CFTX mogą pracować w zakresie obrotu maksymalnie do 200° pomiędzy 0° i -20° oraz pomiędzy 0° i 180°. Należy pamiętać, żeby nie przekraczać maksymalnego kąta obrotu w celu zachowania wytrzymałości mechanicznej zawiasów.

Zawiasy z tworzywa
Rys. 3. Dostępne warianty zawiasu CFTX

Opisywane zawiasy mogą pracować pod maksymalnym obciążeniem roboczym, przy zgięciu 90° odpowiednio CFAX.65 – 260 [N] natomiast CFTX.65 – 500 [N].

 

Więcej informacji >>>

Źródło: ELESA+GANTER POLSKA SP. Z.O.O.

Artykuł został dodany przez firmę

Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.

ELESA+GANTER jest spółką joint-venture, stworzoną przez dwóch liderów w branży standardowych elementów maszyn wytwarzanych z tworzyw oraz metali - Elesa S.p.A (Monza, Mediolan, Włochy) oraz Otto Ganter GmbH & Co. KG (Furtwangen, Niemcy).

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły