Staubli-Łódź Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Wynajem ogrodzeń tymczasowych - czy to się opłaca?

Rozpoczęcie budowy niezależnie od wielkości, wiąże się z koniecznością spełnienia pewnych kryteriów i wymogów.

Rozpoczęcie budowy niezależnie od wielkości, wiąże się z koniecznością spełnienia pewnych kryteriów i wymogów. Jednym z nich, bez którego nie możemy przystąpić do rozpoczęcia prac jest zabezpieczenie terenu budowy. Odpowiednie ogrodzenie zapewnia nam odizolowanie terenu budowy, zabezpieczenie materiałów, prac na wysokości oraz pracy maszyn budowlanych. Dużą popularnością cieszy się zastosowanie ogrodzeń tymczasowych. Inwestorzy raczej nie decydują się na ogrodzenie docelowe na początku prac. W takiej sytuacji najszybszym i najbardziej wygodnym rozwiązaniem jest wynajem ogrodzeń tymczasowych.

Wynajem ogrodzeń tymczasowych - czy to się opłaca?

Rodzaje ogrodzeń tymczasowych

Przed wyborem przęseł musimy uwzględnić pewne kryteria, przede wszystkim miejsce budowy oraz długość jej trwania a następnie dostosować ogrodzenie do potrzeb naszej inwestycji.

Największą popularnością w zakresie zabezpieczeń terenów budowy cieszą się ogrodzenia budowlane ażurowe i pełne. Charakteryzują się wysoką jakością, trwałością i przede wszystkim możliwością ustawienia ich w najróżniejszych konfiguracjach, szerokościach i wysokościach.

Ogrodzenie ażurowe, to ocynkowana rama z siatką w środku, którą cechą charakterystyczną jest wysoka odporność na czynniki atmosferyczne, lekka konstrukcja, która nie umniejsza trwałości, a sprzyja przenoszeniu ich w miarę potrzeb. Przęsła ażurowe są rozwiązaniem wygodnym i ekonomicznym, najczęściej używa się ich przy budowach domów, oraz przy dużych inwestycjach plenerowych. Ich trwałość pozwala na używanie przez wiele lat.

Ogrodzenie pełne to stalowa rama wypełniona blachą trapezową. Zapewnia nam całkowitą wysłonę, a tym samym większy komfort pracy i mniej ciekawskich spojrzeń. Stosowana jest głównie w centrach miasta, przy dużych inwestycjach.

Do wybranych przęseł firmy wynajmujące oferują szereg akcesoriów do montażu takich jaki złączki, stopy betonowe lub stopy z tworzyw sztucznych.

Wynajem ogrodzeń tymczasowych - czy to się opłaca?

Dlaczego wynajem ogrodzenia tymczasowego?

Decydując się na wynajem ogrodzenia tymczasowego dostajemy kompleksową obsługę. Wsparcie specjalistów, indywidualny projekt, dostosowany do charakteru naszej budowy, dobór odpowiednich przęseł oraz ich ilość. Firma wynajmująca zapewnia montaż i demontaż, jest to szczególnie ważne, gdyż mamy wówczas gwarancję odpowiedniego przytwierdzenia do podłoża i oszczędności naszego czasu. Transport również jest po stronie firmy wynajmującej i także jest to dla nas ułatwienie i pewność, że zamówienie zostanie dowiezione na czas.

Wynajem ogrodzenia tymczasowego to oszczędność. Uwzględniając długość trwania budowy oraz to, że na każdym etapie naszej inwestycji możemy zwrócić lub dobrać więcej przęseł. Może bowiem okazać się, że wliczenie w koszty miesięcznej opłaty wynajmu jest dużo tańsze niż jego zakup. Nie obciążamy w ten sposób naszego budżetu jednorazowo wysoką ceną zakupu. Pamiętajmy, że stosując ogrodzenie tymczasowe nie stajemy przed koniecznością zabezpieczenia całego terenu inwestycji, a jedynie części, w której prowadzone są prace.

Elastyczność. Wysoka jakość ogrodzeń tymczasowych oraz możliwość ustawienia przęseł w dowolnej konfiguracji na każdej wysokości i szerokości. Możliwość ustawienia furtek i bram w wybranym miejscu, oraz ich mobilność w zakresie dostępu na teren budowy sprzętów budowlanych i maszyn. Teren, na którym ustawimy ogrodzenie tymczasowe nie wymaga specjalnego przygotowania.

Zastosowanie ogrodzenia tymczasowego zapewnia nam zabezpieczenie przed kradzieżą maszyn, materiałów, sprzętu oraz wtargnięciami niepowołanych osób.

Brak konieczności transportu, konserwacji i magazynowania po zakończonej budowie.

Solidność i trwałość. Przęsła odporne są na korozję oraz na warunki atmosferyczne takie jak niskie temperatury, śnieg czy deszcz.

Ogrodzenia tymczasowe mają szerokie zastosowanie. Oprócz oczywistego oddzielenia terenu budowy są wykorzystywane również do zabezpieczenia imprez masowych, wydarzeń sportowych, terenów magazynowych czy terenów przemysłowych.

Na chwilę obecną, ogrodzenia tymczasowe widoczne są na terenie całej Polski w wielu miastach, dużych i małych. Duża konkurencyjność sprawia, że warunki, ceny i obsługa są na najwyższym poziomie oraz dostępne są w każdym większym mieście.