Staubli-Łódź Sp. z o.o.
Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Specjalne wykonania wskaźników obrotów

23-04-2018, 00:00

Logo Elesa+Ganter

Duże doświadczenie techniczne firmy Elesa+Ganter w zakresie produkcji wskaźników obrotu, umożliwia indywidualne dopasowanie wykonania standardowego do wymogów danej aplikacji, nawet bardzo skomplikowanej pod względem technicznym.  Oferowane, indywidualne rozwiązania idealnie sprawdzą się w różnych sektorach przemysłu: w maszynach pakujących, w przetwórstwie żywności lub urządzeniach do obróbki drewna.

Wskaźniki obrotów służą do ustawiania i regulacji szerokiej gamy funkcji maszyny, wskazują aktualną wartość nastawy na odpowiednio wyskalowanej tarczy. Mogą okazać się szczególnie przydatne w aplikacjach, gdzie mechanizm regulacji jest bardziej złożony niż układ śruba-nakrętka np. w mechanizmach przekładniowych lub w miejscach, gdzie jest wymagane wskazanie w innych jednostkach miary: kąt, objętość, przepływ, rezystancja, natężenie prądu, wielkość dozy, czy waga.

Specjalne wykonania wskaźników obrotów
Rys.1. Wskaźniki obrotów PA01 oraz GW12

Oferowana przez Elesa+Ganter seria wskaźników obrotów (Rys. 1) została zaprojektowana w celu spełnienia wymagań dotyczących najbardziej popularnych zastosowań. W ogólnej ofercie są dostępne wskaźniki w różnej konfiguracji:

  • obudowa metalowa lub wykonana z technopolimeru na bazie poliamidu (PA),
  • odczyt analogowy lub cyfrowo-analogowy,
  • napęd grawitacyjny lub przymusowy,
  • różne przełożenia i kierunek przyrostu wartości.

Połączenie wszystkich wyżej wymienionych opcji daje 1000 możliwych konfiguracji, pozwalając na wybór idealnego wskaźnika obrotu dla danej aplikacji.

Specjalne wykonania wskaźników obrotów
Rys.2. Przykłady modyfikacji tarcz wskaźników obrotu

Jedną z najczęściej przeprowadzanych modyfikacji jest dostosowanie tarczy do wymagań klienta. Dział techniczny Elesa+Ganter może opracować rozwiązanie graficzne, aby dostosować wskaźnik do określonych funkcji maszyny.

Dopasowanie wskaźnika do potrzeb konkretnej aplikacji może polegać na druku (Rys. 2):

  • specjalnej podziałki,
  • znaków, tekstu i symboli,
  • logo klienta.

Specjalne wykonania wskaźników obrotów to nie tylko modyfikacja tarcz. Dla określonej ilości często stosowanym zabiegiem zwiększającym funkcjonalność jest produkcja wskaźnika o indywidualnie sprecyzowanym przełożeniu. Ponadto istnieje możliwość wypełnienia wskaźnika cieczą dla tłumienia drgań i wibracji oraz wykonania go z pojedynczą wskazówką.

Niewielkie ilości minimalne, które w większości przypadków wynoszą 10 sztuk umożliwiają wykonanie specjalnego wskaźnika dla bardzo małych serii produkcyjnych.

 

Więcej informacji >>>

Źródło: ELESA+GANTER POLSKA SP. Z.O.O.

Artykuł został dodany przez firmę

Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.

ELESA+GANTER jest spółką joint-venture, stworzoną przez dwóch liderów w branży standardowych elementów maszyn wytwarzanych z tworzyw oraz metali - Elesa S.p.A (Monza, Mediolan, Włochy) oraz Otto Ganter GmbH & Co. KG (Furtwangen, Niemcy).

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły