Staubli-Łódź Sp. z o.o.
Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Zawias do cienkich drzwi

18-07-2018, 00:00

Elesa+Ganter

Firma Elesa+Ganter rozszerzyła ofertę zawiasów o model przeznaczony do cienkich drzwi. Nowy produkt nosi oznaczenie CMDX-AL, jest wykonany z metalu i jest dostępny w 6 standardowych wariantach wykonania.

„Większość zawiasów rekomendowanych do cienkich drzwi była dotychczas wykonana z tworzywa. Jedyną dostępną wersją z metalu był zawias CMD-AL. Występował on jednak tylko w jednym wymiarze. Wychodząc naprzeciw coraz większym wymaganiom, jakie są stawiane przez konstruktorów maszyn, w nowym modelu zawiasu CMDX-AL uwzględniliśmy dodatkowe wymiary i sposoby montażu.” – powiedział Filip Granowski, Dyrektor Zarządzający Elesa+Ganter Polska.

Rys. 1: Zawias do cienkich drzwi CMDX-AL.
Rys. 1: Zawias do cienkich drzwi CMDX-AL

Korpus zawiasu CMDX-AL. jest wykonany z anodowanego aluminium, występuje w kolorze czarnym lub naturalnym i jest wykończony na mat. Sworzeń obrotowy wykonany jest ze stali nierdzewnej AISI 304, zaś tuleje sworzni z technopolimeru na bazie poliamidu (PA).

Dodatkowo w zestawie z zawiasem dostarczane są samogwintujące wkręty montażowe ze stali nierdzewnej, zapewniające bezproblemowy i trwały montaż zawiasów.

Zawias CMDX-AL jest dostępny w sprzedaży w kilku wersjach standardowych, które pozwalają na montaż zawiasu bez konieczności stosowania np. podkładek dystansowych:

  • CMDX-AL-P: obie części korpusu na tej samej wysokości.
  • CMDX-AL-R: część korpusu odsadzona.
  • CMDX-AL-PS: obie części korpusu na tej samej wysokości, otwieranie w lewo.
  • CMDX-AL-RS: część korpusu odsadzona, otwieranie w lewo.
  • CMDX-AL-PD: obie części korpusu na tej samej wysokości, otwieranie w prawo.
  • CMDX-AL-RD: część korpusu odsadzona, otwieranie w prawo.

Opisane wyżej wykonania schematycznie przedstawia (Rys. 2).

Rys.  2 Wykonania standardowe zawiasu CMDX-AL
Rys.  2 Wykonania standardowe zawiasu CMDX-AL

Zawias składa się z dwóch części o różnych wymiarach (szerokiej i wąskiej) do stosowania w konstrukcjach z cienkimi drzwiami.  Kąt obrotu dla tych zawiasów to maks. 185°, pomiędzy -5° i 180° (0° = pozycja, w której dwie wzajemnie powiązane powierzchnie znajdują się w tej samej płaszczyźnie). Nie należy przekraczać kąta obrotu, aby nie przekroczyć wytrzymałości mechanicznej zawiasów. Przykład montażu oraz zakres obrotu zawiasów przedstawia poniższy rysunek.

Rys. 3: Zakres obrotu i przykład montażu zawiasu CMDX-AL
Rys. 3: Zakres obrotu i przykład montażu zawiasu CMDX-AL  

Więcej informacji dostępnych na karcie katalogowej produktu: Zawiasy do cienkich drzwi CMDX-AL

 
Źródło: ELESA+GANTER POLSKA SP. Z.O.O.

Artykuł został dodany przez firmę

Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.

ELESA+GANTER jest spółką joint-venture, stworzoną przez dwóch liderów w branży standardowych elementów maszyn wytwarzanych z tworzyw oraz metali - Elesa S.p.A (Monza, Mediolan, Włochy) oraz Otto Ganter GmbH & Co. KG (Furtwangen, Niemcy).

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły