Staubli-Łódź Sp. z o.o.
Grupa Azoty S.A.

Artykuł Dodaj artykuł

Wysoki komfort siedzenia + ekologia = pianka przyszłości

23-11-2018, 00:00

TSH-TARCZYNSKI logo

Firma TSH Tarczyński, znany na polskim rynku dystrybutor i przedstawiciel handlowy wielu renomowanych producentów pianek  poliuretanowych z Europy Zachodniej, wprowadziła do oferty innowacyjny produkt – nową generację pianek poliuretanowych, tzw. ekologiczne pianki sojowe.

Współpraca z jednym z największych i najstarszych producentów pianek – belgijską firmą KABELWERK EUPEN zaowocowała wprowadzeniem na rynek innowacyjnej rodziny produktów o nazwie EUPEN FOAM – wyjaśnia Krzysztof Tarczyński z firmy TSH Tarczyński.

Są to pianki produkowane na bazie naturalnego oleju sojowego (koncentraty oleju sojowego z powodzeniem zastępują część polioli powszechnie stosowanych do produkcji pianek). Powstałe tzw. pianki sojowe posiadają certyfikat Öko-Tex Standard 100 (etykieta Öko-Tex Standard 100 jest znakiem towarowym o światowej renomie i potwierdzonej wysokiej wartości marketingowej, znacznie ułatwiającym sprzedaż oznaczonych nim wyrobów, szczególnie na rynkach krajów wysokorozwiniętych).

Oznacza to, że pianki te charakteryzuje wysoki komfort użytkowania, a także że są one bezpieczne dla dzieci poniżej drugiego roku życia. Wyroby posiadające certyfikat ÖkoTex Standard 100 każdego roku kontrolowane są przez niezależne laboratoria. Poza tym wszystkie pianki z grupy pianek sojowych posiadają medyczny  niemiecki certyfikat Hyg-Cen (DIN EN ISO 10992-5 Partie 5, SOP 09-001). Wszystkie pianki sojowe są wyrobami wysokoelastycznymi typu HR (niem. kaltschaum). Oznacza to, że są to specyficzne pianki z otwartymi porami, które umożliwiają optymalną cyrkulację powietrza przy zachowaniu doskonałej elastyczności.

Stosując pianki sojowe jako warstwę sprężynującą mebla, można osiągnąć o wiele wyższy komfort siedzenia w porównaniu z typowymi piankami wysokoelastycznymi HR – wyjaśnia Krzysztof Tarczyński. Obecnie rodzina pianek sojowych EUPEN FOAM została powiększona o dwa nowe ich rodzaje: pian ki EULASTIC® i EUCAPUR®, jak również o nową generację pianek viscoelastycznych na bazie oleju sojowego, które nazwano EUCATHERM C. 

KABELWERK EUPEN jest pierwszym producentem w Europie, który naturalny koncentrat oleju sojowego zastosował przy produkcji pianek viscoelastycznych – wyjaśnia Krzysztof Tarczyński. – Jednocześnie firma KABELWERK EUPEN posiada dowody, że wszystkie zastosowane koncentraty oleju sojowego pochodzą z materiału genetycznie niemodyfikowanego. Jaki jest procentowy udział oleju sojowego w produktach rodziny EUPEN FOAM? – Jest taki, aby właściwości pianek sojowych jak najbardziej zoptymalizować  - mówi Krzysztof Tarczyński. – Celem firmy KABELWERK EUPEN jest wyważone zastosowanie naturalnych i ekologicznych koncentratów, a dalej zaoferowanie produktu o jak najwyższej jakości. Wraz z coraz bardziej wymagającym klientem na polskim rynku i jego  świadomością, jak ważnym elementem naszego życia jest stosowanie  ekologicznych produktów, jesteśmy przekonani, że grupa pianek sojowych w przyszłości również w Polsce znajdzie szerokie zastosowanie w produkcji materacy i mebli tapicerowanych z tzw. ,,wyższej półki”.

Obecnie na rynkach UE, jak również w krajach skandynawskich, ekspansja pianek ekologicznych jest ogromna. Są szeroko stosowane w produkcji materacy i mebli tapicerowanych, zapewniając wyjątkowo duży komfort siedzenia. Ujmując temat w skrócie – są  to niewątpliwie pianki przyszłości.

Źródło: TSH-TARCZYNSKI Inh. Ewa Tarczynski

Artykuł został dodany przez firmę

TSH-TARCZYNSKI Ewa Tarczynski

TSH- TARCZYNSKI znany dystrybutor i koordynator handlowy kilku renomowanych producentów pianek i włóknin z Europy Zachodniej na rynek polski, jak również inicjator wielu innowacyjnych wdrożeń nowoczesnych systemów wypełnień dla branży meblarskiej.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły