Staubli-Łódź Sp. z o.o.
Grupa Azoty S.A.

Artykuł Dodaj artykuł

Jak szybko zbudować swój produkt wykorzystując montaż kontraktowy?

17-01-2019, 00:00

Branża elektroniczna rozwija się bardzo dynamicznie – jest to jedna z najszybciej rozwijających się branż na świecie. Ulega ona ciągłym przemianom, na co wpływają m.in. nowe rozwiązania technologiczne. Oczekiwania są w tej kwestii mocno wygórowane – od producentów sprzętu elektronicznego i podzespołów elektronicznych wymaga się, aby wypuszczane na rynek produkty były nie tylko coraz mniejsze gabarytowo, ale również cechowały się szeroką funkcjonalnością.

Jak szybko zbudować swój produkt wykorzystując montaż kontraktowy?
Taki efekt nie jest łatwy do osiągnięcia, dlatego producenci coraz częściej decydują się na stosowanie nowoczesnych technik montowania podzespołów elektronicznych. Jedną z najbardziej polecanych usług jest montaż kontraktowy.

Jakie zalety montaż kontraktowy?

Usługi montażu kontraktowego są oferowane przez wiele firm specjalizujących się w montażu podzespołów elektronicznych. Ich podejście do tego rodzaju produkcji jest oceniane przez klientów jako bardzo wartościowe i innowacyjne. Przede wszystkim w ofercie jest możliwość wykonania instalacji podzespołów na układach scalonych dokładnie według oczekiwań oraz wytycznych klienta. Jest to znakomita podstawa do nawiązania długofalowej współpracy. Ponadto dzięki zastosowaniu montażu kontraktowego można w realny sposób przyczynić się rozwoju sektora elektronicznego, a także zwiększyć innowacyjność branży.

Montaż kontraktowy – kompleksowe rozwiązanie

Podmioty oferujące usługi montażu kontraktowego podchodzą do otrzymywanych zleceń w sposób kompleksowy. Pierwszym etapem jest stworzenie projektu, który będzie zgodny z wytycznymi klienta. Następnie wykonywany jest montaż oraz etykietowanie produktów w sposób odpowiadający klientowi. Ostatnim etapem usługi jest magazynowanie. Co ważne, klient na każdym etapie realizacji zlecenia ma bezpośredni wpływ na sposób wykonania usługi. Dzięki temu produkt finalny jest dokładnie taki, jakie były oczekiwania, zarówno w zakresie ilości, jakości, jak i czasu. Montaż kontaktowy to usługa, która zawsze jest dostosowana do indywidualnych oczekiwań klienta i to bez względu na to, w jakiej branży jest wykonywany.

Jak szybko zbudować swój produkt wykorzystując montaż kontraktowy?

Montaż kontraktowy – informacje praktyczne

Metody zapewniania materiałów do montażu oraz produkcji z elementów, które zostały przekazane przez klienta, zawsze dopasowywane są do indywidualnych potrzeb. Zobacz również Nowoczesne podejście do produkcji kontraktowej – montażu podzespołów na układach scalonych według wytycznych klienta. Co więcej, jeśli po wykonaniu montażu, jakieś komponenty nie zostały wykorzystane, to są one zwracane klientowi. Komponenty te mogą być również przechowywane w magazynie, a następnie wykorzystane do następnego zlecenia produkcyjnego – decyzja zawsze należy do klienta.

Zadaniem wykonawcy jest zakup odpowiednich komponentów do danego zlecenia na specjalnych płytkach PCB. Z tego właśnie względu montaż kontraktowy jest wykonywany wyłącznie z podzespołów dostarczanych przez zaufanych dystrybutorów, ponieważ tylko wtedy można mieć pewność, że komponenty mają najwyższą jakość. Warto też wspomnieć, że firmy, które oferują tego rodzaju usługi, zawsze realizują je terminowo i gwarantują powtarzalność dostaw. Skorzystanie z montażu kontraktowego to najszybszy sposób na bezbłędne zbudowanie swojego produktu.