Staubli-Łódź Sp. z o.o.
Grupa Azoty S.A.

Artykuł Dodaj artykuł

Pianki Visco, które podwyższą jakość pokrowców materacowych

23-01-2019, 00:00

Pianki termoplastyczne na bazie oleju sojowego, niedawno wprowadzone na polski rynek, to doskonały materiał do podwyższenia jakości pokrowców materacowych.

Produkt oferowanych jest w rolkach, o szerokości aż do 227 cm.

Produkt oferowanych jest w rolkach, o szerokości aż do 227 cm
Fot. TSH

Pianki termoplastyczne (visco) wzbogacone olejem sojowym wykorzystywane są do produkcji pikowanych pokrowców materacy. Komponent ten wytwarzany jest przez belgijską firmę EUPEN FOAM, a oferowany przez TSH-Tarczyński, jej przedstawiciela na polskim rynku. – Firma TSH-Tarczyński idąc z duchem czasu i podążając za trendami w zachodniej Europie, zdecydowała się poszerzyć swój program dystrybucji o pianki termoplastyczne na bazie oleju sojowego produkowane przez EUPEN FOAM – mówi Krzysztof Tarczyński z firmy TSHTarczyński. – W porównaniu do produktów będących już na rynku polskim, pianki termoplastyczne EUPEN FOAM, ze względu na zastosowanie oleju sojowego, są ekologiczne. Co ważne, olej stosowany do produkcji nie jest genetycznie modyfikowany, a pianki dostępne są w nietypowych szerokościach, bo aż do 227 cm. Pianki oferowane są w rolkach, pod marketingową nazwą EUCATERM C.

Naszym mottem przewodnim jest zawsze produkowanie najwyższej jakości wyrobów przy użyciu możliwie najekologiczniejszych środków – podkreśla Hermann-Josef Christen, manager z firmy EUPEN FOAM. – Dlatego jako pierwsi na rynku europejskim wprowadziliśmy ten produkt.

– Mając świadomość, jak ważnym elementem naszego życia jest stosowanie ekologicznych produktów i materiałów, jestem przekonany, że wkrótce również i te produkty znajdą zastosowanie u polskich producentów pokrowców oraz materacy – stwierdza Adam Lobocki, marketing manager w firmie TSH-Tarczyński.

Produkt oferowanych jest w rolkach, o szerokości aż do 227 cm Fot. TSH

Produkt oferowanych jest w rolkach, o szerokości aż do 227 cm
Fot. TSH

Pianki na bazie oleju sojowego firmy EUPEN FOAM posiadają liczne certyfikaty:

  • REACH: rozporządzenie UE w sprawie rejestracji, oceny, udzielania zezwoleń i stosowanych ograniczeń w zakresie chemikaliów;
  • Oeko-Tex klasa 1: klasa 1 produkt (klasa baby) jest najsurowsza z czterech klas;
  • HYG-CEN: Zytotoxizitätsprüfungen i biozgodności wyrobów medycznych;
  • Iyos®: odnawialne surowce nie są genetycznie zmodyfikowane.
Źródło: TSH-TARCZYNSKI Inh. Ewa Tarczynski

Artykuł został dodany przez firmę

TSH-TARCZYNSKI Ewa Tarczynski

TSH- TARCZYNSKI znany dystrybutor i koordynator handlowy kilku renomowanych producentów pianek i włóknin z Europy Zachodniej na rynek polski, jak również inicjator wielu innowacyjnych wdrożeń nowoczesnych systemów wypełnień dla branży meblarskiej.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły