Staubli-Łódź Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Węże do gazu ziemnego. Wybór i rodzaje

W ramach dzisiejszego artykułu pragniemy przyjrzeć się nieco bliżej dostępnym wężom do gazu ziemnego, które to ostatnimi czasy cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony naszych konsumentów.

W ramach dzisiejszego artykułu pragniemy przyjrzeć się nieco bliżej dostępnym wężom do gazu ziemnego, które to ostatnimi czasy cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony naszych konsumentów. Nie powinno to dziwić, bowiem dzięki swojej doskonałej jakości wykonania są one nie tylko nad wyraz wytrzymałe oraz pełnić mogą powierzone im zadania w sposób wysoce wydajny niezależnie od warunków zewnętrznych, ale także cechują się nadzwyczaj korzystnym stosunkiem jakości do ceny. Jakie produkty znaleźć można w naszym stale poszerzającym się portfolio produktowym? Sprawdźmy to!

Węże do gazu ziemnego. Wybór i rodzaje

Szlauchy wchodzące w skład kategorii węży do gazu podzielić można między innymi na te dedykowane transportowi powietrza (w tym sprężonego), argonu, azotu, dwutlenku węgla, czy też propanu i butanu. Wszystkie one zostały odpowiednio przystosowane do wykorzystania w przemyśle, dzięki czemu możemy mieć przekonanie graniczące niemalże z pewnością, iż transportowany nimi gaz ziemny bądź też jakikolwiek inny gaz zostanie doprowadzony do miejsca docelowego w sposób nie tylko wydajny ale i całkowicie bezpieczny. Jak wiadomo, sprężone gazy mogą narazić na szwank zdrowie i życie tak pracowników jak i osób znajdujących się w pobliżu miejsca, w którym wykonywane są prace przy wykorzystaniu takiego szlauchu, szczególnie jeżeli ulegnie on rozszczelnieniu lub też pogorszeniu ulegnie jego integralność strukturalna. Potencjalnych problemów można jednakże w znacznym stopniu uniknąć jeżeli tylko zdecydujemy się na szlauch wykonany z najwyższej jakości materiałów, które to zagwarantują nie tylko optymalną elastyczność oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne, ale także dużą żywotność takiego produktu, nawet w sytuacji gdy jest on wykorzystywany niemalże bez przerwy.

Węże do gazów ziemnych podzielić można także w zależności od średnicy, maksymalnego bezpiecznego ciśnienia transportowania gazu, jak również - grubości powłoki ochronnej zastosowanej w takim wyrobie. Jeżeli omawianego produktu potrzebujemy wyłącznie do realizacji niewymagających zadań, okazać się może, że w pełni wystarczający okaże się w naszym przypadku szlauch relatywnie cienki oraz charakteryzujący się niewielką średnicą. Bardziej zaawansowane projekty wymagające transportu gazu ziemnego w znacznych ilościach mogą jednak wymagać pokuszenia się o wyrób znacznie większy oraz wykonany z materiału wzmacnianego, zabezpieczającego szlauch przed przerwaniem bądź uszkodzeniem uniemożliwiającym dalszą pracę. Uważamy, że jeżeli chodzi o tego typu produkty specjalistyczne, w żadnym wypadku nie należy poszukiwać oszczędności podczas ich zakupu, jako że to właśnie od nich zależy tak efektywność jak i bezpieczeństwo realizowanych projektów. Dobrze dobrany wąż do gazu będzie nam służył bez najmniejszych zarzutów przez wiele kolejnych miesięcy lub nawet lat bez konieczności wymiany na nowy, a także zapewni, że nawet wielodniowa praca oparta na transporcie gazu nie narazi na uszczerbek na zdrowiu lub życiu osób realizujących tego typu zadanie oraz osób postronnych.

Artykuł sponsorowany