Staubli-Łódź Sp. z o.o.
Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Wyjątkowa elastyczność siedziska

20-08-2019, 00:00

TSH logo

Nowa generacja ekologicznych komponentów, tzw. e-Air, które reprezentuje włóknina Airknit, doskonale sprawdza się w branży meblarskiej, zapewniając właściwą wentylację i elastyczność siedzisk mebli tapicerowanych. Firma TSH-Tarczyński od wielu lat zajmuje się dystrybucją komponentów mebli tapicerowanych, produkowanych przez sprawdzonych europejskich wytwórców.

Jednym z bardziej innowacyjnych produktów w portfolio TSH-Tarczyński są ekologiczne komponenty, tzw. e-Air. Wśród nich szczególnie polecana dla meblarstwa jest włóknina Airknit, która poprzez proces tzw. termicznego kalibrowania osiąga wyjątkową puszystość. Co więcej, ma ona doskonałe właściwości przepływu powietrza, dzięki czemu siedzenie „oddycha”. Dodatkowo włóknina podlega w 100 proc. procesowi recyklingu.

Włóknina Airknit pozwala na uzyskanie tkanin obiciowych z trójwymiarowym efektem 3D.
Włóknina Airknit pozwala na uzyskanie tkanin obiciowych z trójwymiarowym efektem 3D.
 
Włóknina Airknit pozwala na uzyskanie tkanin obiciowych z trójwymiarowym efektem 3D

Włóknina Airknit powstała dzięki specyficznemu procesowi termicznego kalibrowania, wskutek którego większość włókien poliestrowych „postawiona jest pionowo”. W wyniku dalszego procesu uszlachetniania, „czesania”, jak również „splatania” górnej i dolnej warstwy otrzymano włókninę poliestrową o wyjątkowych walorach, takich jak doskonała elastyczność podczas nacisku (mimo niskiej gramatury), wyjątkowa przewiewność. W efekcie włóknina Airknit zwiększa elastyczność punktową siedziska i jest wielokrotnie bardziej odporna na odkształcenia trwałe od typowych komponentów puszystych. Włóknina Airknit wywodzi się z branży samochodowej, gdzie jest stosowana jako warstwa pośrednia pomiędzy pianką fotela a tkaniną samochodowego pokrowca.

– Doskonałe właściwości przepływu powietrza sprawiające, że siedzenie „lepiej oddycha”, przy jednoczesnym zachowaniu właściwości fizykomechanicznych pianek PUR spowodowały, że Airknit może zastępować pianki stosowane do laminacji – mówi Krzysztof Tarczyński z firmy TSH-Tarczyński. – Co więcej, stosując tę innowacyjną włókninę do spajania termicznego i pikowania ultradźwiękowego, uzyskujemy tkaniny obiciowe z trójwymiarowym efektem 3D.

Airknit to perfekcyjny komponent tkanin obiciowych zapewniający doskonałą wentylację siedzisk. Włóknina Airknit pozwala na uzyskanie tkanin obiciowych z trójwymiarowym efektem 3D. Dzięki tym właściwościom komponenty e-Air są coraz częściej stosowane w przemyśle meblarskim.

– Dlatego postanowiliśmy wprowadzić włókninę Airknit na polski rynek, głównie do tkanin obiciowych stosowanych w branży siedzisk biurowych, konferencyjnych i mebli tapicerowanych – szczególnie dla tzw. segmentu premium – dodaje Krzysztof Tarczyński. – Już podczas najbliższych targów Furnica w Poznaniu będzie można zapoznać się z naszym nowym produktem. Do jego prezentacji zostały zastosowane tkaniny obiciowe znanego importera i producenta tkanin meblowych, firmy PPUH LECH.

Źródło: TSH-TARCZYNSKI Inh. Ewa Tarczynski

Artykuł został dodany przez firmę

TSH-TARCZYNSKI Ewa Tarczynski

TSH- TARCZYNSKI znany dystrybutor i koordynator handlowy kilku renomowanych producentów pianek i włóknin z Europy Zachodniej na rynek polski, jak również inicjator wielu innowacyjnych wdrożeń nowoczesnych systemów wypełnień dla branży meblarskiej.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły