Staubli-Łódź Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Przedsiębiorstwo ML Polyolefins wznowiło produkcję

Przedsiębiorstwo ML POLYOLEFINS, po ubiegłotygodniowym pożarze, jednego z magazynów surowców, wznowiło produkcję.

ML Sp z o.o. logo

Przedsiębiorstwo ML POLYOLEFINS, po ubiegłotygodniowym pożarze, jednego z magazynów surowców, wznowiło produkcję. Po zakończeniu akcji gaśniczej, pełną moc produkcyjną osiągnięto w dniu 20 listopada br. Jak wykazała kontrola powietrza Delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Elblągu, po pożarze nie stwierdzono obecności niebezpiecznych substancji chemicznych, a tym samym nie potwierdzono zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi. Nadal trwają czynności służb, zmierzające do wyjaśnienia przyczyny pożaru.

Przedsiębiorstwo funkcjonuje obecnie w normalnym trybie – zarówno w zakresie przyjmowania dostaw surowca, jak i realizacji wysyłek regranulatu do kontrahentów. Po ustaniu czynności prowadzonych przez służby państwowe, pracownicy przystąpią do sprzątania pogorzeliska i odbudowy infrastruktury magazynowej. Podobnie szacowanie pełnego zakresu zniszczeń i strat nastąpi dopiero po zakończeniu wszelkich czynności na miejscu zdarzenia. W wyniku pożaru nie ucierpiał żaden z pracowników, ani infrastruktura związana z produkcją.

Realizacja zobowiązań kontraktowych pozostaje niezagrożona, a harmonogram produkcji i wysyłek, po drobnych korektach, został już uzgodniony z kontrahentami.

Dziękujemy za wszelkie wyrazy wsparcia, jakie otrzymaliśmy od wielu przedsiębiorstw w Polsce i za granicą. Jesteśmy gotowi do dalszej pracy na rzecz realizacji idei Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, w której przedsiębiorstwa zajmujące się recyklingiem są kluczowym elementem.

Artykuł został dodany przez firmę

ML Sp z o.o.

ML Polyolefins to wiodący producent granulatu PP w Europie Środkowo-Wschodniej. Specjalizujemy się w przetwórstwie odpadów czystych, poprodukcyjnych, z których produkujemy wysokojakościowy granulat, o parametrach zbliżonych do oryginału.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły