Staubli-Łódź Sp. z o.o.
Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Okna PCV - inwestycja w ciepło i spokój

10-10-2019, 00:00

Dobre okna to szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Dzięki nim domownicy odgradzają się od chłodu, płynącego z zewnątrz. Mogą delektować się kojącą ciszą, bez obaw o próby wtargnięcia osób niepożądanych. Inwestycja w dobre okna PCV jak najbardziej się zatem opłaca.

Ciepłe okna PCV

Okna PCV - inwestycja w ciepło i spokój
Współczynnik przenikania ciepła to termin, który powinien znać każdy przymierzający się do zakupu okna PCV. Działający w Polsce producenci stolarki okiennej podlegają coraz bardziej rygorystycznym przepisom, regulującym szczelność ich produktów. Mimo to wyroby te charakteryzuje odmienna wartość izolacyjności cieplnej. Trzeba zwracać na to uwagę, ponieważ niska wartość współczynnika przenikania ciepła oznacza wyższy komfort termiczny za mniejsze pieniądze. Jeżeli ktoś nie jest przekonany, że inwestowanie w dobrej jakości okna PCV się opłaca, powinien przeanalizować statystyki. Zwłaszcza te dotyczące zależności pomiędzy ilością zużywanej energii oraz szczelnością stolarki okiennej.

A jak wysoki powinien być wspomniany współczynnik? Obecnie dopuszczona jest jego wartość na poziomie 1,1 W/(m2.K). Za nieco ponad rok norma ta zostanie obniżona do 0,9 W/(m2.K). Niektórzy konsumenci już teraz decydują się na takie energooszczędne okna PCV.

- Zachęcamy klientów do świadomego podejmowania decyzji, której następstwa będą odczuwali latami. Oferujemy im profile o obniżonym współczynniku przenikania ciepła. I zachęcamy do ich montażu w imię własnych oszczędności oraz w trosce o środowisko - podkreśla przedstawiciel producenta okien Hensfort.

W pełni bezpieczne okna PCV

Bezpieczeństwo można interpretować na wiele sposobów. Z jednej strony okna PCV mają zapewnić ochronę przed włamywaczami, z drugiej powinny wpisywać się w tworzenie domu przyjaznego dzieciom. Podczas wybierania profili do poszczególnych wnętrz, warto wziąć pod uwagę specyfikę każdego pomieszczenia.

Okna PCV znajdujące się na parterze wymagają zaczepów antywyważeniowych. Jeżeli ich montaż planowany jest w strefach o podwyższonym ryzyku, wskazane jest dozbrojenie okna PCV do klasy RC2. Godne uwagi są innowacyjne klamki Hoppe Secustic. Zabezpieczają przed ingerencją z zewnątrz, utrudniając osobie niepowołanej otworzenie okna PCV. Próby manewrowania nie umkną uwadze, dzięki charakterystycznemu dźwiękowi zatrzaskiwania.

W pokojach dziecięcych sprawdzą się specjalnie wzmocnione szyby, które w razie pobicia nie pokaleczą dzieci. Klamki znajdujących się tam okien warto uzupełnić specjalnym zamkiem, blokującym otworzenie okna od wewnątrz. W ten sposób chroni się najmłodszych i często bardzo pomysłowych członków rodziny.

Dobrej jakości okna PCV pomagają też zadbać o zdrowie. Głównie dlatego, że są odporne na częste otwieranie i zamykanie. A wszystko dzięki nowoczesnemu okuciu i uszczelkom. Badania udowodniły korzystny wpływ regularnego wietrzenia pomieszczeń. Wybierając okna PCV, trzeba wziąć pod uwagę ich wielokrotne otwieranie, rozszczelnienie i zamykanie.

Ochrona przed hałasem

We współczesnym świecie hałas jest niemal wszechobecny. Coraz trudniej znaleźć miejsce, w którym nie stanowiłby integralnej części życia. Doskonale zdają sobie z tego sprawę mieszkańcy dużych metropolii. Im szczególnie przydadzą się szyby ograniczające przenikanie hałasu. O zakupie wyposażonego w nie okna PCV warto jednak pamiętać także w innych okolicznościach. Jeżeli dom ma być prawdziwym azylem, powinien być oddzielony od dźwięków, typowych nawet spokojnemu osiedlu. Rozmowy sąsiadów, muzyka dobiegająca z ich domów i samochodów, ujadanie psów czy wesołe grille za płotem. Tego wszystkiego lepiej nie słyszeć. Ułatwią to dźwiękoszczelne okna plastikowe.