Staubli-Łódź Sp. z o.o.	Gryfilen - Grupa Azoty

Artykuł Dodaj artykuł

Dźwignie mimośrodowe LAC w składanym rowerze elektrycznym – case study firmy RAKSO

Składane rowery nie są niczym nowym. Starsze pokolenia pamiętają popularne swojego czasu w naszym kraju modele Wigry 3 lub małe składaki z Chin.

Składane rowery nie są niczym nowym. Starsze pokolenia pamiętają popularne swojego czasu w naszym kraju modele Wigry 3 lub małe składaki z Chin. Młodsi mają do dyspozycji znacznie większy wybór. Wśród dostępnych obecnie modeli na wyróżnienie zasługuje polski składany rower xBike RAXO produkowany w Gliwicach przez firmę RAKSO. Stylizowany na SUPERMOTO, daje nowe, oryginalne spojrzenie na składaki. W dodatku jest elektryczny. Ale to co najbardziej przykuwa naszą uwagę to proste rozwiązanie oparte na elemencie z oferty Elesa+Ganter, które umożliwia szybkie złożenie konstrukcji roweru.

Fot. 1 Rower xBike RAXO z firmy RAKSOFot. 1 Rower xBike RAXO z firmy RAKSO

Przy pierwszym spojrzeniu na rower nie domyślimy się, że jego konstrukcja składa się w wygodny sposób. Wprawne oko zauważy co prawda, że jest to rower elektryczny (silnik w tylnym kole). Jednak dopiero z bliska można zauważyć jeden niecodzienny element w rowerze. Jest nim tworzywowa, zaciskowa dźwignia mimośrodowa LAC. umieszczona przy tylnym amortyzatorze. Zacisk LAC po zwolnieniu uwalnia amortyzator, a tym samym daje pełny zakres ruchu tylnego wahacza. Pozwala to schować tylne koło pod ramą roweru. Wystarczy teraz ściągnąć przednie koło i rower jest w pełni złożony. Proces składania roweru trwa dosłownie kilkanaście sekund, a wszystko dzięki tworzywowej dźwigni mimośrodowej LAC.

Fot. 2 Dźwignia LAC. do składania roweru xBike RAXO.
Fot. 2 Dźwignia LAC. do składania roweru xBike RAXO.
Fot. 2 Dźwignia LAC. do składania roweru xBike RAXO.
Fot. 2 Dźwignia LAC. do składania roweru xBike RAXO.

Fot. 2 Dźwignia LAC. do składania roweru xBike RAXO.

Fot. 3 Rower xBike w bagażniku samochodowymFot. 3 Rower xBike w bagażniku samochodowym

„Dostępne w naszej ofercie dźwignie mimośrodowe LAC. to efekt współpracy z wieloma producentami różnego typu urządzeń i przypatrywania się im potrzebom. Dzięki takiemu podejściu byliśmy w stanie zaproponować świetne rozwiązanie umożliwiające szybkie mocowanie, które nie wymaga obrotu wokół osi śruby. Dodatkowo wykonanie LAC-R z podkładką regulacyjną pozwala ustawić ramię dźwigni w żądanym kierunku.” – powiedział Filip Granowski, Dyrektor Zarządzający Elesa+Ganter Polska.

Fot. 4 Dźwignie mimośrodowe LAC i LAC-R z regulacją
Fot. 4 Dźwignie mimośrodowe LAC i LAC-R z regulacją

Fot. 4 Dźwignie mimośrodowe LAC i LAC-R z regulacją

System składania koła w osi poziomej względem tradycyjnych rowerów składanych w osi pionowej (łamanie ramy w bok) wyeliminował najsłabszy punkt konstrukcyjny roweru składanego. Ma to także ogromny wpływ na gabaryty. Łatwiej taki rower spakować np. do bagażnika samochodu. Aluminiowa konstrukcja i wysokiej klasy części zredukowały wagę do 21,5 kg. Dla roweru elektrycznego jest to bardzo dobry wynik. xBike w pozycji do jazdy ma wielkość pełnowymiarowego roweru. Rzucają się za to w oczy 20-calowe koła na grubych oponach. Pełna amortyzacja tył i przód, sprytnie wkomponowana, wyciągana bateria o pojemności do 17,5Ah oraz ciekawa kolorystyka sprawia, że x-Bike od firmy RAKSO to produkt o wysokiej jakości.

Fot. 5 x-Bike RAXO w akcjiFot. 5 x-Bike RAXO w akcji


Linki do karty katalogowej:

  • LAC. - dźwignie zaciskowe mimośrodowe.

Film o dźwigniach zaciskowych:

Artykuł został dodany przez firmę

Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.

ELESA+GANTER jest spółką joint-venture, stworzoną przez dwóch liderów w branży standardowych elementów maszyn wytwarzanych z tworzyw oraz metali - Elesa S.p.A (Monza, Mediolan, Włochy) oraz Otto Ganter GmbH & Co. KG (Furtwangen, Niemcy).

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.