Staubli-Łódź Sp. z o.o.

Ogłoszenie Dodaj ogłoszenie

Przenośna drążarka wgłębna elektroerozyjna (EDM) - Meatec EDM ERP01 - usuwanie złamanych elementów form i narzędzi

Zgorzała, mazowieckie     Dodano: 2021-03-15     ID ogłoszenia: 10823     Oferta od: firmy
Cena: 12 000,00 PLN

Szczegóły ogłoszenia

Rewolucyjne urządzenie do samodzielnego usuwania zakleszczonych i złamanych elementów form wtryskowych i narzędzi metodą EDM!

W trakcie pracy oraz serwisowania form wtryskowych może dojść do złamania elementów takich jak wypychacze, kołki czy śruby. W rezultacie zostają one zakleszczone w wąskich przestrzeniach formy, co uniemożliwia ich dalszą ekspolatację. Niestety, proces ich usuwania jest zwykle skomplikowany i czasochłonny. Często niezbędne okazuje się wykorzystanie technologii drążenia elektroerozyjnego, umożliwiającego rozwiązanie tego problemu bez narażania formy wtryskowej na uszkodzenia. Dlatego firma Technic Solution z dumą prezentuje rozwiązanie, które pozwoli z łatwością usuwać wszystkie złamane elementy form wtryskowych bądź narzędzia bezpośrednio na formie (bez konieczności demontażu) w każdym zakładzie, bez potrzeby korzystania z zewnętrznych usług!

Zastosowanie:
Działanie jednostki roboczej opiera się na zasadach drążenia elektroerozyjnego. Elektroda może być wykonana z dowolnego mosiężnego drutu o średnicy z zakresu 1-6 mm. Drążarka doskonale nadaje się do usuwania elementów zakleszczonych wewnątrz form wtryskowych, a także do usuwania złamanych śrub, wierteł, gwintowników czy rozwiertaków. Złamane narzędzia mogą zostać usunięte z przedmiotu obrabianego zamocowanego na maszynie w sposób bezpośredni – bez potrzeby jego demontażu. Urządzenie może zostać wykorzystane do usuwania elementów wykonanych ze stali szybkotnącej czy węglików spiekanych.

Maszyna została wyposażona we wbudowaną pompę wodną oraz układ chłodzenia elektrody. Posiada funkcję kontroli głębokości drążenia (maksymalne ustawienie głębokości drążenia – 100 mm).

Głowica robocza jest zamontowana pod kątem +-60 stopni do powierzchni przedmiotu obrabianego.

Maszyna jest dostarczana wraz z odpornym na wstrząsy i przeciekanie futerałem (walizką), posiadającym wysuwany uchwyt i poliuretanowe koła, co zapewnia bezpieczeństwo przechowywania urządzenia oraz przemieszczania się po hali produkcyjnej.

Przykładowe zastosowania:
- Usuwanie złamanego gwintownika M2 (materiał: stal szybkotnąca) z tytanowej oprawki do urządzeń sterowania,
- Usuwanie złamanego gwintownika M38 (materiał: stal szybkotnąca) z łożyska oporowego pompy reaktora jądrowego,
- Wiercenie otworów technologicznych (bezpieczeństwa) elektrodą wolframową 2 mm w nakrętkach ze stali nierdzewnej.
tworzywa.org id10823 12000.00 PLN 5 5
Skontaktuj się z ogłoszeniodawcą:

Roman Cichoń
Puszczyka 2c/1
05-500 Zgorzała (mazowieckie)

  601636###
  Napisz wiadomość

ID ogłoszenia: 10823 Dodano: 2021-03-15