Wykorzystanie klejów w aplikacjach przemysłowych już od wielu lat stanowi standardową praktykę. W coraz większej ilości przypadków dwustronne rozwiązanie samoprzylepne zastępują połączenia mechaniczne. Do zalet technologii klejenia należą: precyzja, łatwość procesu i czysta, niezawodna aplikacja.
W ramach unifikacji modeli kół ręcznych pełnych Elesa+Ganter wprowadziła nową serię o oznaczeniu VDN. Gama dostępnych modeli poszerza się o nowy typ – koło z wbudowanym sprzęgłem o oznaczeniu VDN.FP+I+ST.
Optymalizacja pracy na każdym stanowisku jest ważna, a tym bardziej na stanowisku pakowania. By pakowanie przebiegało sprawnie i szybko, warto wyposażyć magazyn w niezbędne akcesoria.
Firma Elesa+Ganter uzupełniła ofertę stóp wahliwych o model o dużej wytrzymałości na obciążenia dostępny w bardzo korzystnej cenie. Stopa LSX.A została stworzona z myślą o zastosowaniach przemysłowych wszędzie tam, gdzie nie mamy dużej przestrzeni montażowej. Idealnie sprawdzi się w regałach i meblach przemysłowych.
W piątek, 27 listopada w siedzibie Ministerstwa Aktywów Państwowych odbył się briefing dotyczący utworzenia Polskiego Cyfrowego Operatora Logistycznego („PCOL”), spółki będącej operatorem zaawansowanej platformy dla nadawców i przewoźników.
Firma CAD-MAG Sp. z o.o. realizując swoje projekty stosuje standardowe elementy maszyn produkowane i dostarczane przez Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.
Jednym z ważniejszych obszarów działań Bydgoskiego Klastra Przemysłowego jest aktywność międzynarodowa. Są to szeroko zakrojone działania, które obejmują uczestnictwo w projektach o zasięgu europejskim i ogólnoświatowym.
ALPLA, lider rynku opakowań i recyklingu, została członkiem-założycielem Polskiego Paktu Plastikowego na rzecz zrównoważonego wykorzystywania tworzyw sztucznych.
Firma Heisslufttechnik podczas wrześniowych targów FestiwalDruku.pl zaprezentuje na swoim stoisku nową zgrzewarkę do banerów - Leister HEMTEK ST. To szybkie, nieskomplikowane i ekonomiczne rozwiązanie, które podczas warsztatów na stoisku firmy będzie można przetestować osobiście.
Ponad 2-hektarowa niecka do składowania, pomieszczenia socjalno-biurowe, plac manewrowy, waga wraz z infrastrukturą towarzyszącą – pod koniec września w Białej nastąpiło uroczyste otwarcie składowiska azbestu, nowej, długo wyczekiwanej przez lokalne władze, inwestycji FCC Polska. Koszt prac wyniósł ponad 2 mln zł.
Wybór kierunku studiów to równocześnie wybór ścieżki umożliwiającej rozwój zawodowy i osobisty, co przekłada się w późniejszym okresie życia na zadowolenie z wykonywanej pracy i poczucie spełnienia zawodowego. Będąc na początku tej drogi, czyli w procesie wyboru kierunku dalszego kształcenia, przyszły student staje przed nie lada trudnym zadaniem. Warto poznać pełną ofertę uczelni i wybrać najlepszą dla siebie opcję zdobywania wiedzy i formę studiów.
Precyzyjne natryskiwanie powłok bezpośrednio po procesie formowania wtryskowego zapewniające najwyższe bezpieczeństwo i wydajność
Poza nowymi zastosowaniami w układach napędowych pojazdów elektrycznych, producent chemii specjalistycznej LANXESS dostrzega również duży potencjał dla swoich technicznych tworzyw termoplastycznych w infrastrukturze ładowania dla elektromobilności.
Nie da się ukryć, że w obecnych czasach osoby posiadające wykształcenie specjalistyczne na kierunkach technicznych, są rozchwytywane na rynku pracy. Pracodawcy szczególną uwagę zwracają przede wszystkim na praktyczne umiejętności. To dzięki nim przełożony jest w stanie określić możliwości i potencjał przyszłego pracownika.
W obecnym, trudnym czasie wszystkim nam przyszło zmierzyć się z wyjątkową sytuacją i nowymi wyzwaniami. Branża targowa ma teraz przed sobą wiele zmian, ale nadal kluczową wartością targów dla przedsiębiorstw będzie możliwość nawiązania nowych kontaktów, podtrzymanie dotychczasowych relacji oraz prezentacja nowoczesnych rozwiązań i usług.