Staubli-Łódź Sp. z o.o.
Grupa Azoty S.A.
 
Profilografy serii LJ-V zdjęcie

Profilografy serii LJ-V

Profilografy nowej serii LJ-V stanowią przełom technologiczny w swojej klasie urządzeń. Oprócz 30-krotnie większej szybkości działania od najszybszych odpowiedników dostępnych obecnie na rynku, pozwalają na bieżąco obserwować trójwymiarowy rezultat skanowania.

Czytaj więcej

 
System automatycznego sterowania procesem suszenia tworzyw sztucznych zdjęcie

System automatycznego sterowania procesem suszenia tworzyw sztucznych

Produkcja wyrobów z tworzyw sztucznych jest zbiorem określonych metod technologicznych i technik, za pomocą których źródłowy materiał, tworzywo sztuczne, zamienia się z surowca, półproduktu, w produkt z określonymi, pożądanymi, właściwościami eksploatacyjnymi.

Czytaj więcej

 
Obradowali na temat Dyrektywy SEVESO III zdjęcie

Obradowali na temat Dyrektywy SEVESO III

O planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym w aspekcie Dyrektywy SEVESO III dyskutowali w Wieńcu-Zdroju eksperci oraz specjaliści z Państwowej Straży Pożarnej, zakładów przemysłowych, a także przedstawiciele świata nauki. 

Czytaj więcej

 
Polskie Normy dotyczące tworzyw sztucznych - lipiec 2017 zdjęcie

Polskie Normy dotyczące tworzyw sztucznych - lipiec 2017

Zestawienie Polskich Norm dotyczących tworzyw sztucznych - lipiec 2017     PN-EN 61511-1:2017-07 - wersja angielska Data publikacji: 07-07-2017 Bezpieczeństwo funkcjonalne -- Przyrządowe systemy bezpieczeństwa do sektora przemysłu procesowego -- Część 1: Schemat, d...

Czytaj więcej

 
Nowe prawo utrudni życie legalnie działającym firmom w branży złomowej zdjęcie

Nowe prawo utrudni życie legalnie działającym firmom w branży złomowej

Prezydent podpisał ustawę o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym. Z założenia ma ona prowadzić do wyeliminowania szarej strefy w obrocie odpadami. Nowe prawo ma być też dużym ułatwieniem dla konsumentów, bo gwarantuje im możliwość legalnego pozbycia się zużytego sprzętu. Jak to wygląda w rzeczywistości?

Czytaj więcej

 
Polskie fabryki muszą produkować więcej i szybciej zdjęcie

Polskie fabryki muszą produkować więcej i szybciej

Cena, jakość produktu, czas realizacji zlecenia – w dobie globalizacji rynku i zaostrzającej się rywalizacji w sektorze produkcyjnym to wartości, które determinują sukces przedsiębiorstwa. Tylko co zrobić, by było szybko, tanio i dobrze?  

Czytaj więcej

 
Roboty dają ludziom pracę! zdjęcie

Roboty dają ludziom pracę!

Najnowszy raport Ekspertów Międzynarodowej Federacji Robotyki (IFR) informuje, że roboty przemysłowe stworzyły blisko 10 milionów miejsc pracy, a w ciągu najbliższych siedmiu lat dzięki robotom powstanie od 2 do 3,5 miliona nowych miejsc pracy na świecie.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 7