Staubli-Łódź Sp. z o.o.
Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Grupa Azoty Partnerem Strategicznym i Gospodarzem Honorowym II edycji Kongresu "Polska Chemia"

11-06-2015, 00:00

Ponad 400 gości, wśród nich przedstawiciele branży chemicznej, politycy i dziennikarze.

Kilkudziesięciu panelistów, dwa dni debat, sesji tematycznych i spotkań - w czwartek, 11 czerwca w Puławskim Parku Naukowo Technologicznym rozpoczął się dwudniowy Kongres „Polska Chemia“ 2015, najważniejsze spotkanie branży chemicznej w kraju. Organizatorem wydarzenia jest Polska Izba Przemysłu Chemicznego, a w roli Partnera Strategicznego i Gospodarza Honorowego wystąpiła Grupa Azoty. Kongres otworzył Paweł Jarczewski, prezes zarządu Grupy Azoty.

- Dziś polska chemia stała się chemią międzynarodową. Odważnie inwestujemy w innowacje i specjalizację, rozwijamy się. To pokazuje, że w Polsce jest miejsce na chemię o skali światowej, na chemię nowoczesną, z wyróżniającym się portfolio produktowym. Mam nadzieję, że będziemy dalej wieść prym w Europie, że będziemy przykładem i za nami podążać będą inni - powiedział otwierając Kongres, prezes Jarczewski.

Grupa Azoty Partnerem Strategicznym i Gospodarzem Honorowym II edycji Kongresu
Grupa Azoty Partnerem Strategicznym i Gospodarzem Honorowym II edycji Kongresu "Polska Chemia"

„Polski przemysł chemiczny na tle gospodarki europejskiej” – pod takim tytułem odbyła się strategiczna debata pierwszego dnia kongresu. Przedstawiciele championów polskiego przemysłu chemicznego poruszyli ważne dla gospodarki tematy konkurencyjności i dystrybucji produktów chemicznych oraz wykorzystania nowoczesnych technologii w procesie ich produkcji. Jednym z panelistów był prezes Paweł Jarczewski, które swoje wystąpienie podsumował słowami – Niedawno powierzono mi funkcję prezesa Komitetu ds. technicznych, utrzymania i bezpieczeństwa produkcji w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Przemysłu Nawozowego IFA. To świadczy tylko o tym, jak dużym zaufaniem Europa darzy Polskę w zakresie produkcji nawozów.

W sesji tematycznej pt: „Światowy rynek chemikaliów“ uczestniczył Marek Kapłucha, wiceprezes zarządu Grupy Azoty -  Chemia to branża, która ma bardzo duży potencjał do ciągłego rozwoju. Nasze wyniki, a zarazem wyniki Polski pokazują, że rozwijamy się szybciej niż inne kraje - mówił Marek Kapłucha.

Wszystkie wystąpienia i prezentacje potwierdziły wysoką pozycję polskiego przemysłu chemicznego na tle krajów Unii Europejskiej.

Tego dnia odbyła się również sesja specjalna z udziałem sponsorowanych przez Grupę Azoty reprezentantów Polski w skokach narciarskich. Piotr Żyła i Kamil Stoch oraz trenerzy Apoloniusz Tajner i Łukasz Kruczek opowiedzieli uczestnikom o wykorzystaniu i znaczeniu polskich produktów chemicznych w sporcie.

Źródło: Grupa Azoty S.A.

Artykuł został dodany przez firmę

Grupa Azoty S.A.

Jesteśmy jedną z największych polskich firm chemicznych, przedsiębiorstwem sektora Wielkiej Syntezy Chemicznej. Łączymy ponad 80-letnią tradycję z nowoczesnością. Jesteśmy producentem poszukiwanych na rynku tworzyw konstrukcyjnych

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły