Staubli-Łódź Sp. z o.o.
GRAFE POLSKA Sp. z o.o.GRAFE POLSKA Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

ANWIL mecenasem Chóru Canto

ANWIL i Chór Canto Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku podpisały umowę sponsoringową

Logo firmy ANWILANWIL i Chór Canto Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku podpisały umowę sponsoringową, która będzie obowiązywać do końca 2016 roku. Okazją do nawiązania współpracy są przypadające w tym roku: 50-lecie istnienia włocławskiej spółki oraz 25 urodziny Chóru Canto. 

Chór Canto powstał w 1991 roku i od tego momentu stał się nieodłącznym elementem kulturalnego krajobrazu Włocławka. Zespół ma w swoim repertuarze zarówno utwory dawne, jak i współczesne, kompozycje polskich, a także zagranicznych autorów, pieśni ludowe oraz twórczość spod znaku negro spirituals. Chór działający przy Zespole Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena jest również laureatem wielu konkursów i festiwali w kraju i za granicą.

Natomiast spółka ANWIL, choć prowadzi swoją działalność na arenie międzynarodowej, to nie zapomina, że jej korzenie są na Kujawach. Dlatego w swojej strategii biznesowej uwzględnia działania na rzecz lokalnej społeczności, wspierając szereg inicjatyw, popularyzujących m.in. naukę, sport oraz kulturę, której nieodzowną częścią jest muzyka. Służą temu przede wszystkim konkursy grantowe organizowane przez Fundację ANWIL dla Włocławka.

Jednak wsparcie pochodzące z tego źródła nie może być przeznaczone na działalność statutową danej organizacji, czy instytucji. Stąd też w roku, w którym ANWIL obchodzi 50-lecie, a Chór Canto 25-lecie istnienia, zapadła decyzja o nawiązaniu pomiędzy nimi bezpośredniej współpracy. Obydwie organizacje uznały bowiem, że podpisanie umowy sponsoringowej będzie mocnym akcentem świętowania ich jubileuszy.  

Marian Szczepański, założyciel i dyrygent Chóru Canto oraz Prezes Stowarzyszenia Edukacyjno - Artystycznego Vladislavia, komentując fakt nawiązania współpracy przypomniał, że w 2009 roku ANWIL współfinansował wydanie pierwszej płyty Chóru Canto tuż przed jego wyjazdem na koncerty w północnej Hiszpanii. Dodał również, iż - Fakt podpisania umowy sponsoringowej odbieram jako wspaniałą kontynuację wspierania włocławskiej kultury wysokiej i dobry prognostyk na przyszłość.

Natomiast Jacek Podgórski, Prezes Zarządu ANWIL wyraził nadzieję, że środki finansowe przekazane przez ANWIL na rzecz Chóru Canto przyczynią się do jego kolejnych sukcesów tak na polskiej, jak i zagranicznej scenie muzycznej.

Umowa sponsoringowa pomiędzy ANWIL-em a Chórem Canto będzie obowiązywać do 31 grudnia 2016 roku. Strony nie wykluczają jednak możliwości jej przedłużenia, o czym będą rozmawiać pod koniec bieżącego roku. 

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły