Staubli-Łódź Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Elementy antywibracyjne DVF do zastosowań w przemyśle spożywczym i medycznym

Firma ELESA+GANTER wprowadziła do oferty nowy typ wibroizolatorów stożkowych o oznaczeniach DVF.6 i DVF.7. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych materiałów, w tym kauczuku silikonowego MVQ w kolorze szarym (RAL 7040), certyfikowanym zgodnie z FDA (U.S. Food and Drug Administration), nowe elementy mogą być montowane w maszynach i urządzeniach spożywczych, farmaceutycznych lub medycznych.

Logo Elesa+Ganter

Firma ELESA+GANTER wprowadziła do oferty nowy typ wibroizolatorów stożkowych o oznaczeniach DVF.6 i DVF.7. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych materiałów, w tym kauczuku silikonowego MVQ w kolorze szarym (RAL 7040), certyfikowanym zgodnie z FDA (U.S. Food and Drug Administration), nowe elementy mogą być montowane w maszynach i urządzeniach spożywczych, farmaceutycznych lub medycznych. Zadaniem wibroizolatorów jest minimalizowanie drgań pracujących maszyn i urządzeń oraz redukowanie hałasu.

karta katalogowa – Wibroizolatory DVF.6 i DVF.7

Elementy antywibracyjne DVF do zastosowań w przemyśle spożywczym i medycznym
Rys. 1 Wibroizolatory DVF.6 i DVF.7

Nowe wibroizolatory charakteryzują się dużą odpornością na korozję, mogą pracować w kontakcie z chemikaliami i w bardzo szerokim zakresie temperatur od +200oC do -50 stopni Celsjusza. Standardem jest twardość 55 w skali Shore A, natomiast twardość 40 i 70 są możliwe na zamówienie dla odpowiednich ilości. Nowe elementy wibroizolacyjne są dostępne w wersji DVF.6, t.j. z trzpieniem gwintowanym oraz DVF.7 z wtopką z otworem gwintowanym i znakomicie uzupełniają szeroką gamę wibroizolatorów wykonanych z gumy naturalnej NR o różnych kształtach i twardościach (Rys. 2)

Wibroizolatory z gumy naturalnej NR

Elementy antywibracyjne DVF do zastosowań w przemyśle spożywczym i medycznym
Rys. 2 Wibroizolatory z gumy naturalnej NR z serii DVA

Zastosowane materiały pozwalają na użycie wibroizolatorów serii DVF w aplikacjach medycznych, farmaceutycznych lub spożywczych, nawet w bezpośrednim kontakcie z produktem spożywczym, do czego nie nadawały się dostępne dotychczas wibroizolatory.

Artykuł został dodany przez firmę

Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.

ELESA+GANTER jest spółką joint-venture, stworzoną przez dwóch liderów w branży standardowych elementów maszyn wytwarzanych z tworzyw oraz metali - Elesa S.p.A (Monza, Mediolan, Włochy) oraz Otto Ganter GmbH & Co. KG (Furtwangen, Niemcy).

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły