Staubli-Łódź Sp. z o.o.
Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Siedzisko, które oddycha

01-08-2019, 00:00

TSH logo

Włóknina Airknit zwiększa elastyczność punktową siedziska i jest wielokrotnie bardziej odporna na odkształcenia od typowych komponentów puszystych. 

TSH-Tarczyński to znany od lat dystrybutor komponentów do mebli tapicerowanych, produkowanych przez sprawdzonych europejskich wytwórców. Firma stale rozszerza portfoliooferowanych produktów. Niedawno TSH-Tarczyński wzbogaciła swój program dystrybucji o nową generację ekologicznych komponentów, tzw. e-Air components.

– Mowa o innowacyjnej włókninie Airknit, która poprzez proces tzw. termicznego kalibrowania osiąga wyjątkową trwałą puszystość i nawet podczas długotrwałego użytkowania niezauważalny jest efekt tzw. wysiedzenia siedziska – mówi Krzysztof Tarczyński z firmy TSH-Tarczyński. – Ma doskonałe właściwości przepływu powietrza, dzięki czemu siedzenie „oddycha”. Dodatkowo włóknina podlega w 100 proc. procesowi recyklingu. Dzięki specyficznemu procesowi termicznego kalibrowania powstała włóknina, w której większość włókien poliestrowych „postawiona jest pionowo”. 

Siedzisko, które oddych TSH-TarczynskiNowa generacja ekologicznych komponentów, tzw. e-Air components znalazła zastosowanie w siedzeniach samochodowych, a obecnie również stosowana jest z coraz większym powodzeniem w przemyśle meblarskim w siedziskach biurowych, komfortowych fotelach itd.
 

W wyniku dalszego procesu uszlachetniania, „czesania”, jak również „splatania” górnej i dolnej warstwy otrzymano włókninę poliestrową o wyjątkowych walorach, takich jak doskonała elastyczność podczas nacisku (mimo niskiej gramatury), wyjątkowa przewiewność, przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności. W efekcie włóknina Airknit zwiększa elastyczność punktową siedziska i jest wielokrotnie bardziej odporna na odkształcenia od typowych komponentów puszystych.

Produkty te znajdują zastosowanie głównie w branży samochodowej, jako wypełnienie siedzisk aut, jako warstwa pośrednia pomiędzy pianką fotela a tkaniną samochodowego pokrowca. Tym samym z powodzeniem mogą zastępować stosowane dotychczas pianki PES lub PU. Doskonałe właściwości przepływu powietrza powodujące, że siedzenie „lepiej oddycha”, przy jednoczesnym zachowaniu właściwości fizykomechanicznych pianek PES spowodowały, że Airknit może zastępować pianki stosowane do laminacji płomiennej. Coraz częściej jednak komponenty e-Air stosowane są w przemyśle meblarskim.

– Obserwując trendy w zachodniej Europie, widzimy, że coraz większym zainteresowaniem komponenty e-Air cieszą się w branży meblarskiej – zauważa Krzysztof Tarczyński. – Dlatego postanowiliśmy wprowadzić włókninę Airknit na polski rynek, głównie do branży siedzisk biurowych, konferencyjnych i innych. W ostatnim czasie włókniny te zostały zastosowane również przy produkcji pokrowców materacowych, szczególnie do materacy przeznaczonych na rynek kontraktowy.

Źródło: TSH-TARCZYNSKI Inh. Ewa Tarczynski

Artykuł został dodany przez firmę

TSH-TARCZYNSKI Ewa Tarczynski

TSH- TARCZYNSKI znany dystrybutor i koordynator handlowy kilku renomowanych producentów pianek i włóknin z Europy Zachodniej na rynek polski, jak również inicjator wielu innowacyjnych wdrożeń nowoczesnych systemów wypełnień dla branży meblarskiej.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły